Korepetytor bez polotu

Matematyka – królowa nauk – prawie każdemu swojemu adeptowi przysparza wielu rozterek. Jak jednak powszechnie wiadomo, do skomplikowanych operacji matematycznych najlepiej nadają się komputery. Niestety, nie wszystkie próby wykorzystania ich do nauki matematyki są uwieńczone pełnym sukcesem, co widać na przykładzie prezentowanego programu. Adept matematyki to zestaw różnego rodzaju kalkulatorów i innych narzędzi wspomagających naukę wszystkich najważniejszych działów matematyki, począwszy od planimetrii i działań na ułamkach, a skończywszy na operacjach macierzowych i statystyce. Aplikacja umożliwia wykonywanie obliczeń, rysowanie wykresów, a nawet prezentację brył przestrzennych. Ułatwieniem pracy jest oferujący wiadomości teoretyczne Sufler .

Wiadomości teoretyczne zaoferuje nam elektroniczny Sufler wiadomości teoretyczne

Aby uruchomić program, należy najpierw wejść do umieszczonego na krążku CD katalogu Adept, a następnie „dwukliknąć” plik ADEPT.EXE. Jakikolwiek program instalacyjny stanowiłby niewątpliwe ułatwienie w używaniu omawianej aplikacji. Moduły programu w większości przypadków poprawnie wykonują swoje zadanie, to znaczy powierzone im obliczenia. Nie jest to jednak zasadą – zdarzają się problemy z uruchomieniem animacji, często forma prezentacji wyników pozostawia wiele do życzenia. Przydałby się również lepszy opis poszczególnych funkcji programu.

w skrócie
Adept matematyki
Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC 486, 8 MB RAM, karta graficzna SVGA, napęd CD-ROM 4x, karta dźwiękowa, Windows 3.1x/9x
plus obszerność prezentowanego materiału
minus fatalny interfejs użytkownika
minus liczne usterki w działaniu programu
Producent: MarkSoft, Warszawa, tel. (0-22) 663 93 90 faks: 663 92 98 e-mail: [email protected], http://www.marksoft.com.pl/
Cena: 49 zł

Zawartość materiału prezentowanego w opisywanej aplikacji obejmuje przede wszystkim szkołę średnią i studia wyższe. Nie należy jednak spodziewać się, że korzystając z Adepta, nauczymy się czegoś nowego, jest to raczej forma elektronicznej ściągawki, pomagającej w powtórzeniu znanego nam już materiału. Stąd wynika niewielka jej przydatność dla uczniów podstawówki. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby twórcy programu nie potraktowali zbyt pobieżne kwestii jego funkcjonalności i niezawodności.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News