Kto pierwszy do mety

Miłośnicy czterech kółek, a zwłaszcza ci, którzy czują w sobie sportową żyłkę i interesują się wyścigami samochodowymi, z pewnością ucieszą się z wydawnictwa Historia sportu samochodowego cz. I firmy Nowa Forma. Jest to multimedialny przewodnik przybliżający początki tej fascynującej dyscypliny sportu. Dotyczy czasu, w którym kierowcy pojazdów spalinowych, elektrycznych i napędzanych parą po raz pierwszy stanęli na starcie, by przekonać siebie i innych, kto jest najlepszy i czyja maszyna najszybciej dotrze do mety.

Zdjęcia z początku wieku zachwycą miłośników sportu samochodowego zdjęcia z początku wieku

W menu głównym mamy do wyboru opcję Wprowadzenie, z którego dowiemy się m.in., że historia sportu samochodowego rozpoczęła się w grudniu 1883 roku, kiedy to redaktor francuskiej gazety Petit Journal wpadł na pomysł zorganizowania współzawodnictwa pierwszych pojazdów napędzanych mechanicznie. Jeśli chcemy mieć szybki dostęp do wszystkich danych zawartych w programie, wybieramy polecenie Turbo, wyświetlające podmenu z listami zawierającymi komplet informacji.

Szczegółowe opisy wyścigów podzielono na dwie duże grupy: organizowanych w Europie i na terenie państw należących do reszty świata, głównie USA i krajów Ameryki Południowej. Przeważnie musimy też wybrać okres, którego mają dotyczyć prezentowane informacje. Ukazuje się wówczas kolejny poziom menu z poleceniami udostępniającymi dokładne dane na temat najbardziej znanych samochodów, kierowców, torów, a także obowiązujących przepisów i wyników odbywających się w danym czasie wyścigów. Do większości opisów dołączono fotografie – najczęściej archiwalne. Nie zabrakło też zdjęć oryginalnych planów konstrukcji, renderowanych modeli 3D oraz sekwencji wideo.

w skrócie
mamy to na chip-cd 3/99Historia sportu samochodowego cz. I
Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC 486, 16 MB RAM, napęd CD-ROM 4 x, karta dźwiękowa, Windows 9x/NT, ok. 32 MB na dysku
plus duża wartość poznawcza
minus mało intuicyjny interfejs
Producent: Nowa Forma, Gdynia tel.: (0-58) 553 04 44 faks: 624 24 78 e-mail: [email protected], http://www.nowaforma.com.pl/
Cena: 99 zł

Dla fanów motoryzacji opisywany produkt to z pewnością gratka nie lada. Może stanowić prawdziwą kopalnię informacji o początkach rozwoju sportu automobilowego.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News