Logitech USB Wheel Mouse

Krótki test dwuprzyciskowej myszy z dodatkowym kółkiem pomiędzy nimi

Mysz Logitech USB Wheel Mouse wyposażono w rolkę umieszczoną pomiędzy dwoma klawiszami, będącą jednocześnie trzecim przyciskiem. Ciężar, kształt i wymiary urządzenia są tak dobrane, aby każdy użytkownik (również leworęczny) dobrze czuł „gryzonia” w dłoni. Opór toczenia (0,45 N) i siła potrzebna do naciśnięcia klawisza (0,51 N) mieszczą się w przedziale najlepszych wartości ergonomicznych.

wyniki testu
ModelUSB Wheel Mouse
Opór toczenia0,45 N
Opór klawiszy0,51 N
Test oświetlenia26 000 lux
Efektywna rozdzielczość630 imp./cykl
Średnie odchylenie toru 3%
Test upadkuOK
Funkcjonalność50
Jakość wykonania118
Możliwości232
Możliwości/cena162

W zestawie znalazło się zgodne z MS IntelliMouse i bardzo funkcjonalne oprogramowanie – Logitech MouseWare 8.10. Umożliwia ono skonfigurowanie myszy do indywidualnych potrzeb i przyzwyczajeń użytkownika. Dostępne są między innymi: automatyczne przewijanie ekranu, zmienianie skali wyświetlanego dokumentu, znajdowanie aktywnego klawisza, regulacja rozdzielczości pracy czy dodatkowe menu kontekstowe. Ciekawą opcją jest zmiana orientacji położenia układu współrzędnych (osi X i Y). Silne światło nie powoduje żadnych nieprawidłowości w pracy urządzenia.

w skrócie
Logitech USB Wheel Mouse
Interfejs: USB
Liczba przycisków: 3
Liczba rolek: 1
Wymiary [dług. x szer. x wys.]: 120x60x40 mm
Ciężar: 95 g
Gwarancja: 3 lata
Cena: 160 zł
pluswysoka efektywna rozdzielczość (USB)
plusergonomiczny i symetryczny kształt
plusfunkcjonalne oprogramowanie
plusrolka przewijająca ze skokiem
minuswspółpraca tylko z Windows 98 lub z systemami mającymi możliwość sprzętowej obsługi myszy USB
Producent: Logitech, Szwajcaria http://www.logitech.com/
Dostarczył: Tornado, Warszawa tel.: (0-22) 651 24 01, faks: 41 00 56 e-mail: [email protected], http://www.tornado.com.pl/

Duża efektywna rozdzielczość i niewielki poślizg (3%) sprawiają, że jest to jedna z najlepszych myszy (pierwsze miejsce w karegorii POWER i drugie w ECONO) dostępnych obecnie na rynku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.