Longshine LCS-883R-SW208N

W każdym biurze przychodzi moment, w którym wymiana danych między użytkownikami za pomocą dyskietek staje się nieefektywna. Jedynym sensownym działaniem w takiej sytuacji jest połączenie komputerów w lokalną sieć. Przy niewielkim ruchu przeważnie wystarczy zwykły hub. Gdy jednak użytkownicy pracują na zasadzie peer-to-peer, tzn. kontaktują się głównie ze sobą, a nie z jednym centralnym serwerem, przepustowość sieci może wydatnie podnieść zastosowanie koncentratora przełączającego (switcha).

Do takich celów firma Longshine oferuje hub przełączający LCS-883R-SW208N. Daje on możliwość utworzenia lokalnej sieci bazującej na standardzie 10Base-T. Poprzez gniazda RJ-45 umieszczone na przednim panelu można podpiąć do 8 stanowisk roboczych z transferem 10 Mbit/s. W przeciwieństwie do klasycznego huba transmisja między dwoma dowolnymi portami switcha nie blokuje pozostałych portów, toteż jednocześnie może być prowadzonych kilka transmisji.

w skrócie
Longshine LCS-883R-SW208N
Złącza: 8x10Base-T, 2x100Base-T
Transfer: 10/100 Mbit/s
Bufor pamięci: 4 MB
Gwarancja: 3 lata
Cena: 2130 zł
plus łatwa, bezproblemowa obsługa
plus full duplex
plus funkcja NWAY
minus brak polskiej instrukcji
Producent: Longshine, Tajwan http://www.longshine.com/
Dostarczył: Ab, Wrocław tel.: (0-71) 324 05 06 faks: 325 22 12 e-mail: [email protected], http://www.ab.com.pl/

Dwa dodatkowe złącza 100 Mbit/s przeznaczone są do podłączenia serwera nadzorującego pracę całej sieci lub rozbudowania jej kolejnymi hubami. Porty te charakteryzują się szybszym przesyłaniem danych i pracują w trybie NWAY (Auto Negotiation). Działa on na zasadzie automatycznego dostosowywania prędkości pracy koncentratora do możliwości podpiętego do niego urządzenia. Kontrolki LED umieszczone na panelu frontowym sygnalizują stan podłączonego komputera: aktywność, full duplex, kolizję danych. Wewnątrz obudowy producent zamontował wentylator, co zwiększyło odporność na przegrzanie podczas intensywnej pracy.

Koncentrator przełączający LCS-883R-SW208N jest interesującym rozwiązaniem usprawniającym pracę sieci. Dość wysoka cena, którą trzeba zapłacić za urządzenie, uzasadniona jest komfortem pracy i zwiększoną przepustowością, zapewnianą dzięki możliwości niezależnej pracy komputerów.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News