Przykład zastosowania języka JavaScript na stronach WWW

JavaScript zdobywa coraz więcej zwolenników. Z uwagi na szybkość ładowania stron WWW staje się najpopularniejszym sposobem na uatrakcyjnianie serwisów internetowych, wypierając tak modne do niedawna aplety. Przyczynia się do tego w dużym stopniu łatwość modyfikacji kodu, a co za tym idzie, możliwość szybkiego dostosowania skryptu do indywidualnych potrzeb.

W poprzednim miesiącu przedstawiliśmy sposób na zmianę wyglądu elementu graficznego, uruchamianą przez typowe zdarzenia, jak wskazanie odsyłacza kursorem myszy bądź kliknięcie elementu. Pokazaliśmy też sposób na wykonanie tego zadania przy użyciu ilustracji umieszczonych na osobnych warstwach (layers). Tym razem zaproponujemy nieco inne rozwiązanie, rownież powiązane ze wskazaniem odsyłacza za pomocą kursora myszy. Poza tym zademonstrujemy, w jaki sposób można tworzyć dokumenty HTML „w locie” po stronie klienta, co pozwoli na przyspieszenie tempa tworzenia stron.

Info
Internet:Przykłady JavaScript: http://www.infohiway.com/javascript/, http://www.javascripts.com/, http://www.livesoftware.com/jrc/, http://monroecomputer.com/mamy to na chip-cd 3/99Na dołączonym do tego numeru CD w dziale CHIP-offline|Internet|Skrypty Javy znajdują się dokumenty HTML wykorzystujące zamieszczone skrypty

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News