Strona z półki

Krótki test aplikacji dzięki, której przeglądanie Internetu może przestać być bezładną krzątaniną

Internet sprawia czasami wrażenie wielkiego śmietnika. Nieraz trzeba przejrzeć wiele niezbyt interesujących materiałów, aby dotrzeć do tych, które są naprawdę istotne. W nawigacji po Sieci pomagają wyszukiwarki katalogujące zasoby globalnej Pajęczyny.

Program 1Jump ściąga informacje dotyczące serwisów WWW ze strony swojego producenta – firmy World Market Watch. Czynności zarejestrowania na niej witryny dokonują firmy zainteresowane tym, aby WMW udostępniała dane na ich temat. Każdy rekomendowany adres internetowy w ciągu dwóch tygodni jest przeglądany i – w zależności od jego jakości – akceptowany bądź też odrzucany.

Reklamy wyświetlane są zgodnie z profilem zainteresowań użytkownika 1Jumpa reklamy - proszę bardzo

Obsługa 1Jumpa jest bardzo prosta. W polu edycyjnym wpisujemy listę elementów charakteryzujących poszukiwany obiekt. Aplikacja łączy się ze stroną http://www. wmw.com/ i próbuje znaleźć w katalogach firmy WMW odpowiednie dane. Jeżeli do zadanych kryteriów pasuje tylko jedna witryna, 1Jump uruchamia przeglądarkę WWW i łączy się z odszukaną stroną. Jeżeli zaś serwisów odpowiadających wymaganiom jest więcej, na ekranie monitora pojawi się zestaw, z którego należy wybrać tę pozycję, która najlepiej spełnia nasze oczekiwania.

Każdej witrynie umieszczonej w katalogu 1Jumpa towarzyszą dodatkowe informacje, zazwyczaj niedostępne na stronach WWW. Są wśród nich adresy kontaktowe firm, lista promowanych produktów itp.

Użytkownik ma możliwość tworzenia dla własnych potrzeb katalogu często odwiedzanych miejsc w Sieci. Dodatkowo autorzy programu zobowiązują się nieodpłatnie spersonalizować aplikację, tak aby 10 najczęściej używanych odnośników znajdowało się na pasku menu.

w skrócie
mamy to na chip-cd 3/991Jump 2.3
mamy ten program w bbs-ieWymagania: PC 386; 8 MB RAM; Windows 9x; ok. 600 KB na dysku
plusprosta obsługa
pluskatalog z informacjami nie zawartymi bezpośrednio w serwisie internetowym
plusmożliwość tworzenia spersonalizowanych wersji programu
minuszbyt skromne metody przeszukiwania bazy danych
minusstosunkowo niewielka liczba skatalogowanych witryn
Producent: World Market Watch, USA, http://www.wmw.com/
Rejestracja: freeware

Z założenia katalog 1Jump ma zawierać tylko to, co ciekawe, zwłaszcza w świecie biznesu. Można mieć nadzieję, że ta sieciowa elita będzie stosunkowo liczna.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.