Z finansami pod rękę

Krótki test programu do zarządzania kontami osobistymi

Moje Konto 98

to nowa wersja opisywanego już w CHIP-ie (patrz nr 4/98) programu finansowego. Jest on łatwy w obsłudze, lecz nie oznacza to, że jego możliwości są skromne. Oprócz zwykłego księgowania wydatków, pilnowania rat spłaty kredytu czy syntetycznego podsumowania sytuacji finansowej wraz z prognozą odsetek, użytkownik dostaje do ręki mnóstwo specjalizowanych narzędzi.

Najważniejszą nowością jest zabezpieczenie bazy hasłem. Ta funkcja działa teraz dla nowo tworzonych baz i dla danych już istniejących. Program potrafi obecnie drukować bankowy dowód wpłaty, a polecenia przelewu mogą być księgowane bez potrzeby ich drukowania. Niezależnie od wielkości czcionki używanej w systemie dobrze prezentują się wszystkie okienka programu i tabele.

Moje Konto 98 pokazuje listę rachunków zarejestrowanych w bazie moje konto - moje możliwości

Użytkowników poprzedniej wersji zaskoczy dość nietypowy wygląd Mojego Konta – aplikacja wykorzystuje nowe techniki dostępne w Windows 98, np. pływające menu realizowane za pomocą narzędzi AnimatedMenus. We wcześniejszych wersjach tego narzędzia pojawił się błąd, objawiający się komunikatem „Access Violation” przy zakończeniu pracy programów wykorzystujących AM. Opisywana wersja Mojego Konta używa nowej wersji AM98 i już nie powinny się pojawiać takie błędy. Na wszelki wypadek programiści z JZK zapewniają, że nie mają one wpływu na bezpieczeństwo przechowywanych danych.

Zaletą pakietu jest opcja aktualizacji przez Internet. Po wybraniu jej program sam łączy się z serwerem JZK i pobiera nowe wersje niezbędnych plików.

w skrócie
mamy to na chip-cd 3/99Moje Konto 98
Wymagania: PC 486; 16 MB RAM; Windows 9x/NT; 10 MB na dysku
plusobsługa dokumentów bankowych różnego rodzaju
pluswygoda pracy (jedno okno z kilkoma zakładkami)
plusaktualizacja przez Internet
plusszybkie tworzenie zestawień
plusochrona danych
minuskłopoty z wyświetlaniem polskich czcionek podczas pracy w Windows NT
Producent: Studio JZK, Gdańsk, tel.: (0-58) 557 96 42, faks: (0-601) 61 06 79, e-mail: [email protected], http://www.jzk.pl/
Cena: 100 zł

Wszyscy zainteresowani funkcjami aplikacji i jej planowanymi usprawnieniami mogą wprost z programu zajrzeć na stronę internetową firmy Studio JZK, gdzie funkcjonuje specjalny Internetowy Magazyn Informacyjny dla użytkowników programu Moje Konto 98.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.