Zasoby pod kontrolą

W nowszej wersji systemu Windows znacznie lepiej została rozwiązana kwestia współdzielenia zasobów

Czasami komponenty systemowe „kłócą się” o przerwania, a wynikające z tego konflikty utrudniają codzienną pracę. Według założeń projektantów Windows 98 powinien lepiej niż wersja 95 radzić sobie z tym problemem. Gdy jednak nie uda się uporządkować naszej konfiguracji automatycznie, to – tak jak dawniej – będziemy musieli ustawić ją ręcznie.

Jeśli wierzyć przeprowadzonym pomiarom wydajności, Windows 98 jest niewiele szybszy od poprzedniej wersji Okien. Czy zatem projektanci nowego systemu zmarnowali czas? „Tylko dzięki zastosowaniu innej niż w Windows 95 metody rozpoznawania sprzętu rozwiązaliśmy 90 procent znanych dotychczas problemów” – twierdzi Roland Zeitler z firmy Microsoft. Czy w nowej wersji „okienek” wszystko będzie działać bardziej stabilnie i niezawodnie niż w Windows 95? Na to pytanie nie sposób dziś udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

jedno zestawieniedrugie zestawienie
Wywołane dla dwóch różnych pecetów polecenie Konflikty/Udostępnianie pokazuje, w jaki sposób może prawidłowo funkcjonować mechanizm Interrupt Sharing

W trakcie testowania wersji beta systemu Windows 98 Microsoft otrzymywał dziennie kilkaset informacji o dostrzeżonych błędach. Software’owy potentat starał się zachować w tej sytuacji spokój, tłumacząc, że usterki te wiążą się z trudnymi do wykrycia błędami, które występują jedynie w sporadycznych przypadkach. W momencie gdy dość stabilna wersja beta 3 została zastąpiona przez niewiele lepszy produkt końcowy, użytkownicy dostali – podobnie jak poprzednio – system z wieloma usterkami występującymi tylko w niektórych sytuacjach. O rozwiązanie tych problemów każdy musi zatem troszczyć się na własną rękę.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.