3Com Super Stack II Dual Speed Hub 500

Super Stack II Dual Speed Hub 500 to12-portowy koncentrator pozwalający na dołączanie urządzeń działających w standardach 10Base-TX lub 100Base-FX (rozpoznawanych automatycznie). Na przednim panelu, oprócz gniazd RJ-45, umieszczone są diody informujące o aktywnych portach i ich trybach pracy. Z tyłu znajduje się pięć gniazd: zasilania, zarządzania energią (standard promowany przez 3Com), port szeregowy do podłączenia konsoli i dwa gniazda umożliwiające kaskadowe łączenie koncentratorów w celu zwiększenia liczby portów.

Urządzenie wyposażono w SNMP, co daje pełną kontrolę zarządzania, monitorowania i analizowania pracy sieci. Podczas połączeń użytkowników o różnych prędkościach hub wybiera optymalne parametry transmisji. Zastosowano LSA – opatentowany przez 3Com system umożliwiający utworzenie listy osób, które mają dostęp do chronionych segmentów sieci i zdefiniowanych wcześniej portów. Daje to możliwość zabezpieczenia zasobów przed intruzami.

w skrócie
3Com Super Stack II Dual Speed Hub 500
Protokół: 10/100Base-TX, 10/100Base-T
Porty: 12 x RJ-45
Opcjonalne moduły: 100Base-FX Distance Extender (SC) 100Base-TX Distance Extender (RJ-45) TP Transceiver 10Base-T (RJ-45) (10Mbps) Fan out Transceiver (AUI) Fiber Optic 10Base-FL (ST) 10Base2 Coaxial Transceiver (BNC) Fiber Optic 10Base-FB (ST)
Gwarancja: płyta główna – wieczysta, zasilacz plus wentylator – 5 lat
Cena: 5735 zł
plusbogate oprogramowanie
plusbardzo dobra dokumentacja
Producent: 3Com, USA http://www.3com.com.pl/
Dostarczył: MMD, Warszawa tel.: (022) 627 21 82 faks: 645 13 52 e-mail: [email protected]

Super Stack II Dual Speed Hub 500 może być zarządzany przez Hyper Terminal, telnet, emulator terminala lub przez oprogramowanie znajdujące się na płycie CD dołączonej do urządzenia. Graficzny interfejs programu pozwala na łatwą i wygodną administrację hubem.

Brakuje kabla szeregowego umożliwiającego podłączenie konsoli, co utrudnia sprawdzenie adresu IP. Wraz z hubem otrzymuje się obszerną dokumentację, w której poza opisem instalacji i modułów dodatkowych znajdują się charakterystyki innych urządzeń współpracujących z koncentratorem.