Nie tylko Internet

Wiele osób, szczególnie korzystających z komputera w biurze, oprócz poczty elektronicznej chciałoby za jego pomocą wysyłać także faksy. Jeśli nie mamy zbyt wysokich wymagań, idealnym do tego celu narzędziem narzędziem może być WinFax Starter Edition.

Wśród polskich klientów firmy Microsoft sporą popularność zdobył Outlook 98. Stało się tak głównie dlatego, że jest to jeden z nielicznych, w pełni spolonizowanych „poważnych” programów do zarządzania informacją osobistą. Nie bez znaczenia jest również fakt, że rozpowszechniano go bezpłatnie na płytach dołączanych do czasopism komputerowych.

Większość użytkowników Outlooka 98 wybiera najbardziej praktyczną opcję instalacji – e-mail tylko dla Internetu. Mimo że nazwa sugeruje, iż aktywna będzie tylko obsługa poczty, łatwo można rozszerzyć umiejętności aplikacji możliwością faksowania. Pomoże nam w tym uproszczona wersja znanego produktu firmy Symantec – programu WinFax (CHIP 3/99). Wersja o nazwie Starter Edition nie instaluje się wraz z Outlookiem 98; z sobie tylko znanych powodów Microsoft ukrył ów dodatek. Nawet instrukcja dołączona do handlowej wersji Outlooka 98 zaledwie wspomina o tym rozwiązaniu, kierując uwagę zainteresowanych ku programowi Microsoft Fax .

Info
Rozwiązywanie problemów:
http://support.microsoft.com/support/kb/articles/q183/9/44.asp,
http://www.symantec.com/winfax/starter/compare.html
http://support.microsoft.com/support/kb/articles/q183/1/20.asp
http://support.microsoft.com/support/kb/articles/q183/9/46.asp
http://support.microsoft.com/support/kb/articles/q183/9/46.asp

Można zadać pytanie: po co zaprzątać sobie głowę „odchudzonym” WinFaxem, skoro można skorzystać z innych, lepszych propozycji? Otóż SE w banalny sposób zwiększa możliwości aplikacji Microsoftu, umożliwiając ponadto łatwiejsze przejście na pełną wersję Symantec WinFax.