Pierwszeństwo przejazdu

Krótki test programu do przygotowań na egzamin prawa jazdy

Jednym z najnowszych programów ułatwiających poznanie prawideł ruchu drogowego oraz przygotowujących do egzaminu teoretycznego i praktycznego jest Prawo Jazdy ’98 Nauka i Testy. Aplikacja przeznaczona jest dla przyszłych kierowców ubiegających się o prawo jazdy kategorii B, C i D. Co ważne, uwzględnia ona wszystkie dotychczasowe poprawki wprowadzone do kodeksu drogowego.

Utrzymany w pastelowej tonacji interfejs Prawa Jazdy nie męczy wzroku nie męczy wzroku

Zawarty na krążku materiał został starannie przygotowany, a zebrane tematy podzielono na 15 zagadnień. I tak na przykład po wybraniu z listy opcji Manewry podstawowe możemy po kolei zdobywać wiedzę o włączaniu się do ruchu, wyprzedzaniu, cofaniu itd. Dokładnie poznamy znaki drogowe pionowe i poziome. Oprócz zasad poruszania się po drodze możemy także zaznajomić się z techniką kierowania pojazdem, czynnościami kontrolno-obsługowymi oraz elementami pierwszej pomocy przedlekarskiej. Dodatkowo istnieje możliwość zapoznania się z wybranymi artykułami kodeksu drogowego zamieszczonymi w dziale Kodeks .

Uruchamiając opcję Testy, możemy sprawdzić zdobyte do tej pory wiadomości. Zamieszczone w aplikacji zestawy testów (po 20 dla poszczególnych kategorii) są aktualnie obowiązującymi na egzaminach teoretycznych. Każdy sprawdzian składa się z 18 pytań, a na udzielenie odpowiedzi mamy 25 minut. Program informuje nas, czy była ona poprawna, a w razie błędu podaje prawidłowe rozwiązanie.

w skrócie
prawo jazdy - okładkaPrawo Jazdy ’98 Nauka i Testy
Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC 486DX, 8 MB RAM, karta graficzna SVGA, napęd CD-ROM 4x, Windows 9x, ok. 14 MB na dysku
pluszgodność z aktualnym stanem prawnym
plusstarannie przygotowany materiał do nauki
minusbrak możliwości drukowania informacji
Producent: Marksoft, Warszawa tel.: (0-22) 663 93 90, faks: 663 92 98, e-mail: [email protected], http://www.marksoft.com.pl/
Cena: 69 zł

Dodatkowo, na podstawie przygotowanego szablonu możemy sporządzić i wydrukować umowę kupna-sprzedaży pojazdu (szkoda jednak, że program nie daje możliwości drukowania pozostałych materiałów, np. fragmentów kodeksu). Kto wie, może po zdobyciu prawa jazdy taka umowa przyda się szybciej, niż się spodziewamy?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.