Pierwszeństwo przejazdu

Krótki test programu do przygotowań na egzamin prawa jazdy

Jednym z najnowszych programów ułatwiających poznanie prawideł ruchu drogowego oraz przygotowujących do egzaminu teoretycznego i praktycznego jest Prawo Jazdy ’98 Nauka i Testy. Aplikacja przeznaczona jest dla przyszłych kierowców ubiegających się o prawo jazdy kategorii B, C i D. Co ważne, uwzględnia ona wszystkie dotychczasowe poprawki wprowadzone do kodeksu drogowego.

Utrzymany w pastelowej tonacji interfejs Prawa Jazdy nie męczy wzroku nie męczy wzroku

Zawarty na krążku materiał został starannie przygotowany, a zebrane tematy podzielono na 15 zagadnień. I tak na przykład po wybraniu z listy opcji Manewry podstawowe możemy po kolei zdobywać wiedzę o włączaniu się do ruchu, wyprzedzaniu, cofaniu itd. Dokładnie poznamy znaki drogowe pionowe i poziome. Oprócz zasad poruszania się po drodze możemy także zaznajomić się z techniką kierowania pojazdem, czynnościami kontrolno-obsługowymi oraz elementami pierwszej pomocy przedlekarskiej. Dodatkowo istnieje możliwość zapoznania się z wybranymi artykułami kodeksu drogowego zamieszczonymi w dziale Kodeks .

Uruchamiając opcję Testy, możemy sprawdzić zdobyte do tej pory wiadomości. Zamieszczone w aplikacji zestawy testów (po 20 dla poszczególnych kategorii) są aktualnie obowiązującymi na egzaminach teoretycznych. Każdy sprawdzian składa się z 18 pytań, a na udzielenie odpowiedzi mamy 25 minut. Program informuje nas, czy była ona poprawna, a w razie błędu podaje prawidłowe rozwiązanie.

w skrócie
prawo jazdy - okładkaPrawo Jazdy ’98 Nauka i Testy
Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC 486DX, 8 MB RAM, karta graficzna SVGA, napęd CD-ROM 4x, Windows 9x, ok. 14 MB na dysku
pluszgodność z aktualnym stanem prawnym
plusstarannie przygotowany materiał do nauki
minusbrak możliwości drukowania informacji
Producent: Marksoft, Warszawa tel.: (0-22) 663 93 90, faks: 663 92 98, e-mail: [email protected], http://www.marksoft.com.pl/
Cena: 69 zł

Dodatkowo, na podstawie przygotowanego szablonu możemy sporządzić i wydrukować umowę kupna-sprzedaży pojazdu (szkoda jednak, że program nie daje możliwości drukowania pozostałych materiałów, np. fragmentów kodeksu). Kto wie, może po zdobyciu prawa jazdy taka umowa przyda się szybciej, niż się spodziewamy?

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.