Piłkarski poker

Krótki test programu do wypełniania kuponów totolotka i zakładów piłkarskich

Zapewne każdemu z nas marzy się główna wygrana w totku. Wtajemniczeni zapewniają, że nie istnieje system, który gwarantowałby wygraną pierwszego stopnia. Czy jednak na pewno? W każdym razie możemy zmaksymalizować szansę wygranej, używając produktu firmy StanSoft, Toto 2001, który wspomaga osoby grające w Totalizatora Piłkarskiego.

TOTO 2001 – według producentów odrobina wiedzy plus niniejsza aplikacja równa się trzynastce w piłkarskim totku trzynastka prawie pewna

Autorzy zawarli w omawianej aplikacji aż trzy możliwości generowania „wygrywających” kombinacji: symulację komputerową, system gwarancyjny globalny i system gwarancyjny preferencyjny. W pierwszym z nich użytkownik ustala dla każdego z trzynastu meczy prawdopodobieństwo zakończenia się określonym wynikiem. Na tej podstawie niezwykle czuły generator liczb losowych „rozgrywa” wszystkie spotkania i generuje odpowiednie wyniki. Drugi z systemów – gwarancyjny globalny – jest rozszerzeniem poprzedniego. Możliwy jest dobór maski, odrzucającej najmniej prawdopodobne rozwiązania. Ostatnia z metod, system gwarancyjny preferencyjny, pozwala na określenie konkretnych wyników meczów (a nie ich prawdopodobieństw jak powyżej) oraz dodawanie do tego tzw. typów uzupełniających (innych, mniej prawdopodobnych rezultatów spotkań). We wszystkich przypadkach wyniki typowań programu mogą być drukowane do pliku lub bezpośrednio na kupony Totalizatora Piłkarskiego, co jest dużym plusem.

Autorzy aplikacji powinni nieco popracować nad interfejsem graficznym swojego dzieła, gdyż, niestety, nie przystaje on do standardów stosowanych w dzisiejszych aplikacjach. Również i system pomocy kontekstowej – notabene będący dokładną kopią instrukcji obsługi – wydaje się zbyt skomplikowany dla przeciętnego gracza Totalizatora Piłkarskiego.

w skrócie
mamy to na chip-cd 4/99Toto 2001
Wymagania: PC 486; 16 MB RAM; Windows 9x; ok. 5 MB na dysku
plusrozmaitość systemów typowań
plussymulacja wyników rozgrywek
plusmożliwość wykorzystania kuponów Totalizatora
minusniedopracowany interfejs programu
Producent: StanSoft, Mielec, tel./faks: (0-17) 583 33 70, e-mail: [email protected]
Cena: ok. 80 zł

Wszystkim zapewne nasuwa się jedno pytanie: ile to wszystko warte? Jak zapewnia producent, przy spełnieniu odpowiednich warunków wejściowych i wykorzystaniu systemu pełnego gwarantowana jest wygrana pierwszego stopnia, czyli tzw. trzynastka, a przy systemie skróconym – dwunastka. Autor testu nie pokusił się o sprawdzenie prawdziwości tego twierdzenia. Może niesłusznie?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.