Polacy nie gęsi…

Krótki test skanera płaskiego bogato wyposażonego w dodatkowe akcesoria

S napScan 1236S to nowy skaner firmy AGFA przeznaczony dla rynku SOHO (Small Office Home Office – dla małych biur i zastosowań domowych), komunikujący się z komputerem przez interfejs SCSI-2. Automatyczna, bezproblemowa instalacja karty SCSI (Adaptec AVA 1505AE/AI) w złączu ISA i pod Windows 9x pozwala na szybkie rozpoczęcie pracy. Skaner wyposażono w blokadę, która ma zapobiegać uszkodzeniom delikatnego układu mechaniczno-optycznego podczas transportu. Dużą zaletą nowego modelu jest możliwość rozbudowy poprzez podłączenie odpowiedniego modułu do złącza umiejscowionego z tyłu obudowy. Można podłączyć przystawkę do diapozytywów lub automatyczny podajnik dokumentów, który ułatwia na szybkie skanowanie (do 60 arkuszy oryginałów na raz).

wyniki testu
ModelAGFA SnapScan 1236S
Skanowanie A5, 300 dpi [s]
True color52
Skala szarości26
Czarno-biały14
Prędkość29
Jakość74
Możliwości181,9
Możliwości/cena138,6

Urządzenie pracuje z wewnętrznym 36-bitowym próbkowaniem, umożliwiając rozpoznanie 60 bilionów kolorów. Barwne zdjęcia testowe odznaczają się ostrością i odpowiednim nasyceniem. W 12-bitowej głębi odcieni szarości testowy wzorzec został odwzorowany bardzo dobrze. Na 32 stopnie szarości skaner rozpoznał 30, a przy 64 uzyskał wynik aż 58 poprawnie zakodowanych odcieni. Dobra jakość idzie w parze z dużą prędkością działania, w tej kategorii SnapScan 1236S jest w ścisłej czołówce.

Na uwagę zasługuje bogate oprogramowanie i dobra polska instrukcja. Do zestawu dołączono dwie wersje sterownika TWAIN – dla początkujących i bardziej zaawansowanych użytkowników. Oprogramowanie do rozpoznawania tekstu – READIRIS ver.3.95b – znakomicie radzi sobie z polskimi znakami diakrytycznymi.

w skrócie
AGFA SnapScan 1236S
Maksymalna rozdzielczość: optyczna – 600×1200, interpolowana – 9600×9600
Kodowanie: kolorów – 36 bitów, odcieni szarości – 12 bitów
Złącze: SCSI-2
Skanowanie: jednoprzebiegowe
Tryby pracy: kolor, odcienie szarości, czarno-biały, CMYK color
Wbudowane filtry: descreen, sharpen, unsharp, invert, flip, rotate, definiowanie własnych natężeń
Oprogramowanie: sterownik TWAIN, Ulead iPhoto Express 1.0, iPhoto Plus, Color It! For Macintosh, PaperPort, OmniPage LE 5.0, READIRIS v.3.95b
Gwarancja: 1 rok
Cena: 1260 zł
plusbardzo szybka, cicha praca
plusdobra jakość
Producent: AGFA, Belgia http://www.agfa.com/
Dostarczył: AGFA Polska, Warszawa tel.: (0-22) 636 75 76, faks: 838 91 14 e-mail: [email protected] http://www.agfa.com.pl/

Dzięki dobrym parametrom i wysokiej jakości skaner z powodzeniem może być stosowany do zadań profesjonalnych. Spolonizowanie instrukcji, sterownika i niezły program OCR świadczą o dobrym przystosowaniu skanera do polskich realiów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.