Poszerzanie biura

Druga edycja konkursu na najlepsze rozszerzenie Microsoft Office 97 (wyniki poprzedniej przedstawiliśmy w nr. 4/98, s. 145) została przeprowadzona na podstawie zupełnie zmienionego regulaminu. Zrealizowano ją w formie serwisu internetowego, w którym udostępniliśmy do pobierania zarówno prace uczestniczące w pierwszym konkursie, jak i te, które napływały do nas w trakcie trwania drugiego.

Zgłoszenia programów przyjmowane były głównie za pośrednictwem Internetu: wystarczyło wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy i przesłać pliki zawierające rozszerzenie. Możliwe było również dostarczenie rozwiązania za pośrednictwem tradycyjnej poczty, w ten sposób nadesłano jednak znikomy procent prac.

Po otrzymaniu rozszerzenia jury oceniało, czy spełnia ono warunki określone regulaminem. Kwalifikacja pracy do udziału w konkursie oraz jej udostępnienie do pobierania przez wszystkich odwiedzających serwis http://www.chip.pl/rozszerzenia/ następowały w rezultacie pomyślnego przebrnięcia przez procedurę weryfikacyjną. Negatywny wynik tych „oględzin” owocował wymianą korespondencji pomiędzy przewodniczącym jury a autorem rozszerzenia, która kończyła się zazwyczaj dostarczeniem przez tego ostatniego brakujących materiałów i – w efekcie – zakwalifikowaniem rozwiązania do konkursu.

Info
mamy to na chip-cd 4/99Na dołączonym CD-ROM-ie w dziale CHIP-offline | Serwis | Rozszerzenia MS Office 97 znajdują się wersje pełne lub demonstracyjne aplikacji zakwalifikowanych do drugiej edycji konkursu.Rozszerzenia Office 97: http://www.chip.pl/rozszerzenia/

W odróżnieniu od poprzedniej edycji, „zawody” rozstrzygano teraz w każdym miesiącu, i to aż w trzech kategoriach: rozwiązań profesjonalnych, amatorskich oraz w kategorii rozszerzeń najczęściej pobieranych z serwisu WWW (pełna lista zwycięzców). Warunkiem rozstrzygnięcia konkursu w pierwszych dwóch kategoriach było zgłoszenie w danym miesiącu minimum pięciu prac spełniających regulaminowe kryteria w każdej kategorii. Jeśli zakwalifikowanych rozszerzeń było mniej, konkursu nie rozstrzygano, a wszystkie rozwiązania kwalifikowane były do współzawodnictwa w następnym miesiącu. Z tego powodu w kategorii rozwiązań profesjonalnych nagrodę przyznano tylko raz, a wśród rozwiązań amatorskich – czterokrotnie.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News