Szlachectwo zobowiązuje

Najnowsza drukarka biurowa HP, LaserJet 2100 TN charakteryzuje się szybkością druku 10 stron na minutę (dzięki riscowemu procesorowi Intel 80960JD) i rozdzielczością 1200×1200 dpi dla tekstu i grafiki. Drobnoziarnisty toner w kasecie HP UltraPrecise zapewnia wydruki wysokiej jakości. Drukarka ma 35 wbudowanych czcionek HP PS poziomu 2 oraz język PCL 6. Model standardowo wyposażony jest w 8 MB pamięci (DIMM), którą dzięki dwóm dodatkowym gniazdom można rozszerzyć do 40 MB. Trzecie gniazdo jest przeznaczone dla opcjonalnego modułu z językiem Post Script.

Uzyskane podczas testu wyniki świadczą o wysokiej jakości wyrobu HP. Wydruk czarno-biały (stopnie szarości) uwidocznił pełne, gładkie przejścia między poszczególnymi odcieniami. LaserJet 2100 TN obsługuje nie tylko najczęściej spotykane rozmiary i rodzaje papieru. Drukuje na kartach zwykłych, błyszczących, listowych, powlekanych, kopertach, nalepkach, kliszach, materiałach nietypowych rozmiarów, pocztówkach oraz na foliach. Możliwy jest także wydruk na papierze o dużej gramaturze – np. kartonie. Choć minimalny rozmiar przyjmowanego materiału wynosi 76×127 mm, producent przestrzega przed używaniem medium krótszego od 178 mm (maksymalne wymiary to 216×356 mm). Materiały spoza tych zakresów (szerokość 76-216 mm, długość 178-356 mm) mogą powodować blokowanie urządzenia podczas pracy i nie są obsługiwane przez drukarkę. Niestety, model nie pracuje w trybie pełnego dupleksu (brak funkcji druku dwustronnego).

LaserJet 2100 TN wyposażony jest dodatkowo w trzeci podajnik na 250 kartek, którego nie ma w wersjach 2100 i 2100 M. Dzięki karcie HP JetDirect 600N i portowi 10Base-T (RJ-45) możliwa staje się praca w sieci. Wbudowany port LocalTalk pozwala na współpracę drukarki z komputerami typu Macintosh.

W każdym zestawie znajduje się kompletna polskojęzyczna instrukcja obsługi drukarki oraz serwera druku HP JetDirect. Można w niej znaleźć wskazówki i rozwiązania najczęściej spotykanych problemów, sposoby umieszczania w podajnikach papieru o nietypowych rozmiarach oraz opis instalacji i konfiguracji drukarki w sieci.

w skrócie
HP LaserJet 2100 TN
Rozdzielczość: 1200×1200 dpi
Gniazda: równoległy port ECP typu B, port LocalTalk, gniazdo EIO, port na podczerwień (IrDA)
Prędkość druku: 10 str./min
Gwarancja: 1 rok
Cena: 4600 zł
plus możliwość podłączenia serwera druku HP JetDirect 600 N
plus wysoka szybkość druku
plus możliwość pracy bezprzewodowej
Producent: Hewlett-Packard, USA http://www.hp.com/
Dostarczył: HP Polska, Warszawa, tel.: (0-22) 608 76 45 faks: 608 76 22 http://www.hp.com.pl/

Dodatkową zaletą jest opcja wydruku bezprzewodowego poprzez wbudowany port podczerwieni (IR). Każde urządzenie zgodne z normą IrDA może przesyłać dane z prędkością – teoretycznie – do 4 MB na sekundę. Zgodność drukarki z normą Energy Star pozwala na znaczne zmniejszenie poboru mocy po przejściu w tryb oczekiwania na zadania. Funkcja EconoMode zmniejszając zużycie tonera umożliwia oszczędny wydruk. Niewątpliwie ze względu na szybkość i jakość druku oraz możliwość pracy w sieci urządzenie znajdzie zastosowanie w małych i średnich biurach.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News