Szybko i w kolorze

Minolta poszerzyła swoją ofertę drukarek laserowych modelem Color PagePro PS. Umożliwia on drukowanie w kolorze z maksymalną rozdzielczością 6005600 dpi. Standardowe 4 MB RAM-u można zwiększyć do 64 (w testowanym egzemplarzu znalazło się 20 MB). Papier podawany jest z dwóch niezależnych źródeł: kasety mieszczącej 250 kartek lub tacy o pojemności 150 arkuszy. Ta ostatnia umożliwia pobieranie stron, kopert, folii i innych mediów o nietypowych formatach i gramaturze.

Drukarka obsługuje dwa języki druku – PCL 5C oraz opcjonalnie PostScript 2 zarządza nią procesor Intela i960JF, pracujący z częstotliwością 33 MHz. Prócz standardowego portu LPT (równoległego), działającego w trybie ECP, drukarkę wyposażono w kartę sieciową (10 Mbit/s) oraz złącze AppleTalk (Macintosh).

Wydruk prostego dokumentu tekstowego z nielicznymi elementami graficznymi pozwolił zauważyć niedoskonałość urządzenia. Okazało się, iż czerwony tekst miał na wydruku odcień pomarańczowy z żółtymi obwódkami. Zwykły czarny wydruk tekstowy nie budzi żadnych zastrzeżeń – jest wyraźny i gładki, ale grafika prezentacyjna wypadła słabo. Elementy graficzne odznaczają się złym dopasowaniem barw. Druk zdjęcia jakości fotograficznej również nie wyszedł najlepiej, a głównym problemem dla drukarki okazało się odwzorowanie kolorów.

w skrócie
Minolta Color PagePro
Maksymalna rozdzielczość: 600×600
Metoda druku: laser
Języki: PCL 5C, PostScript
Pamięć: 4 MB, maks. 64 MB
Procesor: Intel i960JF 33 MHz
Złącze: równoległe, Ethernet 10 Mbit/s, Apple Talk
Technologia ulepszania druku: Minolta Super Micro Toning System
Podajniki: kaseta – 250 arkuszy, taca 150 arkuszy
Wydajność tonera: czarnego – 4500, kolorowego – 3500 stron A4
Trwałość bębna: 20 000 – czarno-biały, 5000 – kolorowy
Sterowniki: Windows 9.x
Gwarancja: 1 rok
Cena: 13 300 zł
plus duża szybkość
minus niestarannie przygotowana dokumentacja
minus niska jakość drukowanej grafiki
minus głośna praca
Producent: Minolta, Japonia http://www.minolta.com/
Dostarczył: Minolta Polska, Warszawa tel./fax: (0-22) 636 92 24 http://www.minolta.com.pl/

Dużym plusem Minolty jest szybkość pracy – na wydruk zdjęcia o rozdzielczości 300 dpi w formacie A4 czeka się tylko 3,5 minuty, co jest bardzo dobrym wynikiem, zwłaszcza jeśli kwestia jakości odwzorowania barw nie jest najistotniejsza.

Dołączona dyskietka ze sterownikiem, wbrew sugestiom instrukcji, nie była w żaden sposób oznaczona. Dokumentacja w języku polskim wydrukowana została w pośpiechu, panuje w niej chaos, a brak spisu treści utrudnia wyszukanie interesującej informacji.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News