Zamiast dyktanda

Program Dyslektyk powstał wprawdzie po to, by ułatwić pracę z dziećmi dyslektycznymi, jednak mogą skorzystać z niego wszyscy, którzy mają kłopoty z zapamiętywaniem, koncentracją i poprawną pisownią.

Zakres ćwiczeń można regulować „przełącznikami” regulowany zakres ćwiczeń

Na aplikację złożyło się pięć typów ćwiczeń oraz dwa rodzaje testów. Oprócz układanek wymagających znalezienia dwóch identycznych klocków do dyspozycji są klasyczne puzzle i zadania wymagające powtarzania usłyszanych sekwencji dźwięków. Ćwiczenia służą poprawie spostrzegawczości, polepszeniu koncentracji oraz usprawnieniu pamięci. Stopień ich trudności można w dużym zakresie regulować. Testy ortograficzne, w których rywalizuje się z komputerem w przypominającej brydża grze, są dość trudne, nawet dla osób dorosłych, wymagają bowiem nie tylko znajomości ortografii, ale również dużego skupienia i… sprytu. Dyslektyk umożliwia naukę wielu dzieciom na jednej kopii programu, notując osiągnięte wyniki i czas pracy każdego z nich.

Przy całej swojej oryginalności i funkcjonalności, Dyslektyk jest dziełem nieco archaicznym. Działa pod kontrolą DOS-a, wymagając pewnej ilości pamięci podstawowej i XMS oraz ręcznego nadzoru nad konfiguracją karty dźwiękowej, a szczęśliwi użytkownicy Windows 9x mogą nie mieć pojęcia, co te terminy oznaczają. Warto też samemu zadbać o odpowiedni DOS-owy program do ustawiania częstotliwości odświeżania ekranu, gdyż migające z częstotliwością 60 herców zielone tło szybko męczy wzrok.

w skrócie
dyslektyk - okładkaDyslektyk
Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC 486, 1MB RAM, napęd CD-ROM, karta graficzna SVGA, karta dźwiękowa, DOS, ok. 24 MB na dysku
plus atrakcyjne i zróżnicowane ćwiczenia
plus zabawowe potraktowanie nudnego tematu
plus lista rekordów do każdego ćwiczenia umożliwiająca dzieciom rywalizację
minus brak pomocy kontekstowej
Producent: MarkSoft, Warszawa tel.: (0-22) 663 93 90, faks: 663 92 98, e-mail: [email protected], http://www.bpp.vr.pl/
Cena: 60 zł

Dyslektyka zarekomendować można nie tylko rodzicom dzieci mających kłopoty z ortografią, ale wszystkim, którzy chcą usprawnić swoją pamięć i poprawić koncentrację.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News