Zorganizowane życie

Niewielki, estetyczny organizer firmy Royal może stać się ostatnią deską ratunku dla zapominalskich. Urządzenie powiadamia o zbliżających się rocznicach lub spotkaniach, przypomina o zadaniach do wykonania, pamięta numery telefonów. Odmierzanie czasu w dwóch różnych strefach czasowych z pewnością przyda się podczas wyjazdów, a wbudowany kalkulator ułatwi codzienne obliczenia. FL 95 pozwala na zarządzanie informacjami w domu lub w podróży. Przeznaczony jest do współpracy z komputerem osobistym. Obecność peceta nie jest niezbędna, choć wskazana. Prosty w obsłudze, instalowany na komputerze program Timex Data Sytem umożliwia nie tylko przechowywanie danych i zarządzanie nimi (segregację, przeszukiwanie, kasowanie czy dodawanie), ale również wymianę (import – eksport) informacji z programem Microsoft Schedule+7.0 lub Outlook 97. Aby przesłać dane, wystarczy uruchomić program transmisji do organizera z peceta, po czym skierować urządzenie w stronę monitora i poczekać na sygnał dźwiękowy informujący o zakończeniu tej czynności.

w skrócie
FL95 PC Organizer
Pamięć: 8 KB
Wyświetlacz: dwuwierszowy, 28-znakowy Royal Glo Night VUE
Oprogramowanie: Timex Data Sytem
Wymagania: CPU 80386, monitor CRT, VGA, 4 MB pamięci RAM, 2,5 MB na HDD
Gwarancja: 1 rok
Cena: 200 zł
plus niska cena
plus łatwa instalacja
plus prosta obsługa funkcji
minus niewielka ilość pamięci
minus brak współpracy z LCD
Producent: Royal, Chiny http://www.royalnet.com/
Dostarczył: Voice, Cieszyn tel.: (0-33) 5126 91, faks: 51 18 70 e-mail: [email protected]http://www.iq.net.pl/voice/

Niezwykłą prostotę obsługi transmisji danych FL95 zawdzięcza nowej technologii: PC przez monitor emituje do terminarza wiązki światła, odczytywane następnie przez diodę optyczną (umieszczoną na tylnej ściance urządzenia) dekodowane i zapisywane w pamięci podręcznej FL95. Przesłanie pakietu danych, który zapełni pamięć organizera (8 KB), zajmuje około 10 s.

Według producenta najlepszą rozdzielczością do transmisji danych jest 640×480 lub 800×600, choć i w 1024×768 nie występowały błędy w komunikacji. FL95 nie współpracuje, niestety, z ekranami laptopów (LCD, Active Matrix, Super Twist itp.).

Intensywne sygnały alarmowe są słyszalne nawet po umieszczeniu organizera w kieszeni. Komfort pracy został podniesiony poprzez podświetlenie wyświetlacza systemem Indiglo promowanym przez firmę Timex. Aby zapobiec przypadkowemu wyczerpaniu baterii, podświetlenie wyłącza się automatycznie po 15-20 sekundach niekorzystania z urządzenia. Terminarz doskonale nadaje się dla osób, które pragną zorganizować swój czas i pracoholików, którzy nie mogą pozwolić sobie na jego utratę.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News