Longshine LCS-8038TX-R

Krótki test karty sieciowej pracującej w 5 prędkościach (do 100 Mbit/s) na magistrali PCI

Karta sieciowa LCS-8038TX-R firmy Longshine przeznaczona jest do pracy w sieciach opartych na systemach Windows i Novell. Głównym układem jest Realtek RTL 8139, zapewniający w trybie jednostronnego transferu (półdupleks) przy stosowaniu przewodów UTP kat. 5 prędkość transmisji do 100 Mbit/s. Wybór transmisji w trybie pełnodupleksowym (full duplex) umożliwia przesyłanie danych z taką szybkością w obie strony. Producent zrezygnował z umieszczenia na karcie gniazda BNC, które występuje w sieciach 10Base-2, ograniczając się jedynie do złącza RJ-45. Dlatego też nie znajdzie ona raczej zastosowania w sieciach domowych, gdyż wymagałoby to zakupu koncentratora, a nie jest to mały wydatek.

w skrócie
Longshine LCS-8038TX-R
Układ: Realtek RTL 8139
Złącza: RJ-45
Transfer: 10/100 Mb/s
Magistrala: PCI
Oprogramowanie: sterowniki (Windows 95, DOS, NetWare) oraz programy diagnostyczne
Gwarancja: 5 lat
Cena: 97 zł
pluspraca w trybie full duplex
plusdługi okres gwarancyjny
minusbrak złącza BNC
minusbrak polskiej instrukcji
Producent: Longshine, Tajwan http://www.longshine.com/
Dostarczył: Ab, Wrocław tel.: (0-71) 32 40 506 faks: 325 22 12 e-mail: [email protected], http://www.ab.com.pl/

Jak każda nowa „sieciówka” LCS-8038TX-R, współpracuje z komputerem przez magistralę PCI. Konfiguracja przeprowadzana jest software’owo dzięki załączonemu do urządzenia oprogramowaniu, służącemu również do testowania poprawności pracy. Za jego pomocą można ustawić numer przerwania, które będzie wykorzystywane przez system, tryb pracy (half duplex, full duplex) oraz prędkość przesyłania danych. Umieszczone na złączu karty diody LED pozwalają kontrolować stan pracy i podłączenia do sieci, co przy wystąpieniu kłopotów z siecią pomaga wstępnie zdiagnozować ich przyczynę. Niewysoka cena oraz długi okres gwarancyjny zachęcają do kupna urządzenia.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.