multimedialny kurs języka -Bez rewelacji…

Krótki test programu do nauki języka angielskiego, który zamiast pomagać raczej ułatwia to pragnienie

Deklaracje producenta dotyczące walorów użytkowych oferowanego produktu zwykle wyprzedzają o krok rzeczywistość. Wiadomo, reklama jest dźwignią handlu. W przypadku kursu Poznajmy język angielski lubelskiego wydawnictwa Spring zamierzenia twórców były zbyt „wyśrubowane” i, jak się zdaje, przerosły ich możliwości.

Nazbyt „wirtualna” klawiatura – jej obsługa sprawia sporo trudności a cóż to?!

Przede wszystkim trudno odgadnąć, do kogo kurs jest adresowany. Dla dzieci jest za „dorosły”, dla nastolatków zbyt statyczny, dla dorosłych za bardzo infantylny; dla wszystkich zaś – zbyt nudny. Nie sposób dopatrzyć się konkretnego pomysłu, założenia dydaktycznego. Jest „gadający” słownik, zestaw konstrukcji gramatycznych, tabela czasowników nieregularnych – niby wszystko na swoim miejscu, ale nic odkrywczego z tego nie wynika. Przypomina to składowisko rozmaitych przedmiotów; każdy z osobna ma jakąś wartość użytkową, ale razem tworzą rupieciarnię.

O tzw. interfejsie użytkownika da się powiedzieć jedynie to, że jest dziwacznie zaprojektowany. Jest w nim co najmniej kilka trudnych do przebycia „zakrętasów”. Wbrew zapewnieniom producenta obsługa nie jest bynajmniej wygodna, a kontrola pełna. Zamiast skupić się na nauce, co chwilę trzeba zastanawiać się nad tym, co i kiedy nacisnąć. Równie bzdurnego pomysłu trudno szukać w software’owym świecie (np. [F12] +[3] = znak zapytania!!!).

w skrócie
poznajmy język angiellski...Poznajmy język angielski…
mamy to na chip-cd 5/99Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC Pentium 166 MMX; 16 MB RAM, napęd CD-ROM 4x, Windows 9x/NT
minusosobliwy, trudny w obsłudze interfejs
minusdyskusyjne walory dydaktyczne
minusniska ocena metodologiczna
minusirytująca powolność działania na słabszych maszynach
Dostarczył: Wydawnictwo Multimedialne Spring, Lublin tel.: (0-81) 443 20 93
Cena: 29 zł

Kurs wydawnictwa Spring można uznać jedynie za przyzwoicie przygotowaną, multimedialną prezentację slajdów.

Właścicieli słabszych komputerów należy dodatkowo ostrzec, że program jest irytująco ślamazarny. Podane sprzętowe wymagania minimalne są zatem osobliwym testem cierpliwości. Szkoda czasu na takie eksperymenty! Ocena, niestety, niedostateczna.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.