Odchwaszczanie ogródka

Krótki test niezwykle kolorowej, a przez to i miłej dla oka aplikacji do nauki matematyki

Nadeszła Wiosna! Wielbiciele ogrodów i ogródków mogą wreszcie oddać się ulubionym zajęciom, a ich dzieciaki zabawią się świetnie w kolorowym ogródku wyczarowanym przez wrocławski Albion.

Miejsce to niezwykłe – jego opiekunem jest Dionizy Pompidor – genialny wynalazca sieci komputerowej, za pomocą której kontaktuje się ze swoimi roślinami i odwiedzającymi go owadami. Ogród nazywa się Matematyka Działania. Nowy program mieni się wszystkimi barwami tęczy, lecz kolorystyka nie jest jego jedyną zaletą.

Bajecznie kolorowy ogród, a w nim Dionizy Pompidor – klikamy myszką i zaczynamy matematyczną przygodę! matematyczna przygoda

Ogród Dionizego jest niezwykle bogaty. Dzieci nauczą się bądź utrwalą tutaj wiedzę z zakresu dodawania i odejmowania, mnożenia i dzielenia, a także kolejności wykonywania działań. Całe mnóstwo zadań tekstowych, ćwiczeń, testów, łamigłówek i różnych form intelektualnej rozrywki zadowoli najbardziej wymagających młodych wielbicieli matematyki i z pewnością zachęci tych, którzy do tej pory mieli jakiekolwiek problemy z królową nauk.

Skomplikowane pojęcia tłumaczone są językiem prostym, zrozumiałym, działającym na wyobraźnię dziecka. Szkoda tylko, że nie zapewniono najmłodszym możliwości wyboru stopnia trudności zadań. Nie wszystkie ćwiczenia są łatwe; chyba należało dać szansę słabszym…

w skrócie
szkoła przyszłości matematyka działaniaSzkoła Przyszłości Matematyka Działania
mamy to na chip-cd 5/99Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC 486 DX/2 80, 8 MB RAM, napęd CD-ROM 4Ą, Windows 9x, ok. 20 MB na dysku
plusniekonwencjonalne podejście do zadań matematycznych
plussympatyczne i dowcipne postaci
pluspełen humoru język
minusbrak możliwości wyboru stopnia trudności zadań
Producent: Albion, Wrocław tel.: (0-71) 344 21 01, faks: 344 82 16, e-mail: [email protected], http://www.albion.pl/
Cena: 89 zł

Wędrując po różnych zakamarkach ogrodu, zaglądając nawet pod ziemię, mali matematycy poznają jego mieszkańców. Razem z kretem przemierzają podziemne korytarze, by zdobyć potrzebną ilość produktów na obiad – dzięki tej wyprawie można również całkiem nieźle opanować liczenie pieniędzy. To tylko jeden przykład, ale warto zapoznać się z całością i sięgać po nią często, gdyż jak mówi Dionizy: „Twój umysł jest jak zaczarowany ogród, jeśli nie będziesz się o niego troszczył, zwiędnie jak zaniedbane rośliny”.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.