Samsung SmartEther SS6212

Nowy 12-portowy koncentrator przełączający 10/100Mbps firmy Samsung przeznaczony jest dla dużych, intensywnie obciążanych sieci. Urządzenie może spełniać funkcję separującą segmenty sieci, nie dopuszczając nieuprawnionych użytkowników do niektórych portów. Transfer danych w wersji podstawowej może odbywać się z prędkością 10/20 Mbps (Ethernet – half duplex/full duplex) albo 100/200 Mpbs (Fast Ethernet).

Istnieje możliwość rozbudowy urządzenia – w zależności od indywidualnych potrzeb użytkowników – za pomocą specjalnego gniazda, w którym można ulokować jedną z pięciu opcjonalnych kart rozszerzających. Pozwalają one na uzyskanie dodatkowych portów o różnych parametrach roboczych. Wszystkie stany switcha sygnalizowane są przez świecące diody. Użytkownik ma możliwość monitorowania nie tylko poszczególnych portów, ale także całego urządzenia.

w skrócie
Samsung SmartEther SS6212
Protokół: 10/100Base-TX, ATM, Gigabit Ethernet
Porty: 12 x RJ45
Opcjonalne moduły: 4×10/100 BaseTX, 2×10/100Base-TX plus 2 porty 10/100Base-Fx, 2×155 ATM UTP, 2x155ATM MMF, 1xGigabit Ethernet
Gwarancja: 3 lata
Cena: 6370 zł
plus możliwość zarządzania i rozbudowy
plus możliwość segmentowania sieci
minus wysoka cena
Producent: Samsung, Korea Płd. http://www.samsung.com/
Dostarczył: Cadena System, Swarzędz tel.: (0-61) 817 30 22, faks: 817 30 50 e-mail: [email protected], http://www.cadena.com.pl/

Instalacja odbywa się przez zewnętrzną konsolę (np. pecet+kabel RS-232C), którą podłączą się do portu szeregowego switcha. Dostępne są komendy umożliwiające dokładniejsze ustawienie systemu; jedna z nich pozwala na stworzenie wirtualnych sieci (VLAN) przez podział fizycznej, pojedynczej sieci na kilka logicznych segmentów. Każdy port koncentratora ma wówczas dostęp tylko do portów przyporządkowanych do tego samego segmentu.

SmartEther

zapisuje bieżącą konfigurację do pamięci NVRAM.

Wraz z urządzeniem nabywca otrzymuje przewód umożliwiający podłączenie konsoli i obszerną instrukcję, która opisuje kolejne fazy instalacji, zawiera opis kart rozszerzających i wszystkich poleceń dla koncentratora. Nie zapomniano nawet o przykładowym skonfigurowaniu sieci wirtualnych VLAN. Switch może pracować samodzielnie w sieci lokalnej lub jako jeden z elementów rozległej instalacji.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News