Zawsze pod ręką

W Laboratorium CHIP-a wszechstronnie przetestowano 15 laptopów i oceniono je w dwu kategoriach: tańszych i droższych (do i od 2500 zł)

Menedżerowie, inżynierowie, planiści, konsultanci, bankierzy, sklepikarze, a nawet kominiarze – ludzie pracy, by działać efektywnie, muszą organizować sobie czas. Jedni wszystkie daty, terminy i telefony zapamiętują, inni – mimo wsparcia notatnika, kalendarza i podręcznego spisu telefonów – nie są w stanie przypomnieć sobie o umówionym spotkaniu.

Możliwości najlepiej zorganizowanego pracownika wyczerpią się szybko, gdy będzie musiał pamiętać o dziesiątkach spotkań, telefonów i innych spraw do załatwienia „natychmiast”, „wkrótce” lub „nieco później”. Z pomocą przychodzą wspomniane wyżej tradycyjne przybory, które coraz częściej zastępowane są elektronicznymi odpowiednikami. Do wyboru mamy całą gamę pomocników mieszczących się niemal zawsze w kieszeni marynarki. Od niepozornych, kilkufunkcyjnych organizerków, spełniających funkcję mininotatników, zegarków i kalendarzyków, po bardziej zaawansowane, wielozadaniowe urządzenia prezentujące informacje w kolorze, pozwalające na tworzenie baz danych, zarządzanie zadaniami czy organizację spotkania, łączące się z Internetem i obsługujące pocztę elektroniczną. Palmtopy – bo o nich tu mowa – rozmiarami i wagą, ale przede wszystkim brakiem zamontowanego na stałe dysku twardego i stacji dyskietek różnią się od znanych wszystkim notebooków. Przetestowaliśmy 15 takich urządzeń uwalniających nas od codziennej konieczności pamiętania o wszystkich zaległych, bieżących i przyszłych sprawach.

Info
Producenci palmtopów:
3Com:
http://www.palm.com/
Hewlett-Packard:http://www.hp.com/handheld/
Psion: http://www.psion.com/
Windows CE: http://www.zdnet.com/windows/ce/, http://www.microsoft.com/windowsce/default.asp
Oprogramowanie shareware do palmtopów: http://www.winfiles.com/apps/ce/, #, http://pirx.ispid.com.pl/mikrotop/programy.html
Inne strony związane z palmtopami: http://ibis.zibi.com.pl/, http://pirx.ispid.com.pl/mikrotop/, http://www.tss.com.pl/palmtopy/index1.htm
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.