Bądź w kontakcie

Krótki test pagera z graficznym interfejsem do komunikacji

W wielu zawodach sukces może zależeć od tego, czy pracownik jest dostępny w każdej chwili dla klientów lub swoich przełożonych.

Advisor Graphix — biper korzystający z sieci Bip-Net – jest jednym ze sposobów na „bycie dostępnym”.

Bip-Net to usługa pozwalająca na przesyłanie informacji z Internetu bezpośrednio na pagery pracujące w systemie przywoławczym Metro-Bip. Można korzystać z różnych opcji, w zależności od wniesionej opłaty. Wersja MINI oferuje tylko powiadomienie o nadejściu informacji na konto użytkownika. Opcja STANDARD umożliwia przesyłanie informacji na biper ze strony WWW (http://pager.metrobip.com.pl/), wysyłanie wiadomości e-mail w formacie SMTP (maksymalna długość 250 znaków) i zawiadomienie o nadejściu poczty na konto. Usługa MAX rozszerza możliwości STANDARD – informacja może mieć długość nawet do 500 znaków.

W momencie zakupu pagera na serwerze Polska Online zostaje utworzone konto pocztowe użytkownika. Przeglądanie zawartości konta (informacje o liczbie wiadomości i ich nagłówki) może się odbywać ze strony WWW. Również z witryny internetowej dostępne jest „przekierowywanie” (tzw. forwarding) poczty na inne konta e-mailowe, np. na adres pagera. Jest to możliwe, gdyż każdy biper ma unikatowy adres e-mail flx#@pager.metrobib.com.pl (# to sześciocyfrowy numer pagera). Wiadomości e-mail wysyłane pod ten adres trafiają bezpośrednio na pager. Mogą być one później składowane w kilku katalogach. Dzięki posegregowaniu i użyciu odpowiednich funkcji możliwe jest stworzenie menedżera informacji osobistej (lista zadań, książka telefoniczna, lista zdarzeń).

Przedni panel bipera składa się z wyświetlacza i ładnie wkomponowanych sześciu przycisków. Dzięki podświetleniu tekst jest dobrze czytelny nawet w nocy.

W trybie czuwania na pagerze wyświetlane są data i godzina oraz stan naładowania baterii. Oprócz alarmowania dźwiękiem dostępny jest również inny sposób – powiadamianie wibracyjne. Jest to bardzo przydatne, ponieważ wszystkie melodie alarmowe są bardzo głośne, a Advisor nie pozwala na regulowanie poziomu dźwięku.

w skrócie
Advisor Graphix
Wyświetlacz: 8 linii/26 znaków
Waga: 87 g
Wymiary: 83×60,5×18,5 mm
Pamięć dla wiadomości maildrop: 107 860 znaków
Pamięć dla wiadomości personalnych: 9620 znaków
Gwarancja: 1 rok
Cena: 768 zł
plusduża ilość zapamiętywanych informacji
plusduży, czytelny, podświetlany wyświetlacz
pluspraca w systemie abonamenckim lub bezabonamentowym
pluswskażnik naładowania baterii
plusfunkcje podręcznego menedżera
plusfunkcjonalne etui
minusbrak możliwości regulacji głośności dźwięku
minuswysoka cena
Producent: Motorola, USA http://www.motorola.com/
Dostarczył: Polska Online, Warszawa tel.: (0-22) 868 08 08 faks: 846 62 71 e-mail: [email protected], http://www.pol.pl/

Oprócz wiadomości osobistych pager może odbierać również informacje typu maildrop i super maildrop. Są one generowane automatycznie przez różne serwisy informacyjne, np. codziennie rano będziemy dostawać informacje o aktualnym kursie walut. Nowa wiadomość pojawia się na początku listy, przesuwając jednocześnie starsze o jedną pozycję w dół. Urządzenie przetrzymuje 8 ostatnich informacji typu maildrop i 127 super maildrop.

Advisor Graphix całkiem nieźle wypada na tle innych urządzeń tego typu. Wziąwszy jednak pod uwagę jego cenę, trudno go polecić szerszemu gronu użytkowników.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.