Dane na talerzu

Nowa edycja MS SQL Servera - opis dodatkowych funkcji

Pierwszym poważnym osiągnięciem Microsoftu na polu systemów zarządzania relacyjnymi bazami danych (RDBMS), pracującymi w architekturze klient-serwer, było wprowadzenie na rynek pakietu SQL Server 6.0. Kolejna wersja narzędzia (6.5) ów sukces powtórzyła.

Ana przełomie roku ubiegłego i obecnego ukazało się następne wydanie SQL Servera, oznaczone numerem 7.0. Ci użytkownicy pakietu, którzy oczekiwali wprowadzenia doń usprawnień, nie powinni czuć się zawiedzeni.

Można wskazać trzy główne obszary, w których dokonano poprawek w microsoftowym systemie zarządzania bazami danych. Po pierwsze: lepsza skalowalność. To samo jądro bazy danych można uruchomić zarówno na notebooku, jak i na zestawie wieloprocesorowych serwerów. Po drugie: pojawiły się nowe narzędzia, dzięki którym projektowanie baz danych, budowanie ich i zarządzanie nimi jest łatwiejsze niż dotychczas. I wreszcie, po trzecie: SQL Server został bardzo silnie zintegrowany z pakietem Office 2000 – teraz część obliczeń, które należy wykonać podczas „zwykłych” prac biurowych może być przeprowadzana bezpośrednio na serwerze.

w skrócie
mamy to na chip-cd 6/99Microsoft SQL Server 7.0
Wymagania: PC Pentium; 32 MB RAM; Windows NT 4.0; ok. 170 MB na dysku
Producent: Microsoft, USA, http://www.microsoft.com/
plusmożliwość uruchomienia serwera w systemie Windows 9x
pluszwiększona liczba możliwych do otwarcia tabel
plusobsługa standardu Unicode
plusblokowanie dostępu do danych na poziomie pojedynczego wiersza
plusprzeszukiwanie pełnotekstowe
plusdobry system pomocy
minuskłopoty z zarządzaniem starszymi serwerami baz danych
minuszwiększone koszty udostępniania danych w Internecie
minusbrak polskiej wersji
Dostarczył: Microsoft Polska, Warszawa, tel.: (0-22) 661 54 05, faks: 661 54 34, http://www.microsoft.com/poland/
Cena: ok. 9200 zł
Uaktualnienie: ok. 3200 zł

Aby jednak osobiście zapoznać się z wszystkimi usprawnieniami wprowadzonymi do pakietu, trzeba go wcześniej zainstalować.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.