Klonowanie danych

Każdy, kto używa na przemian notebooka i komputera stacjonarnego, boryka się często z problemem zapewnienia aktualności danych znajdujących się na dyskach obu maszyn. Okazuje się jednak, że zarówno Windows 9x, jak i wiele popularnych programów wspiera realizację tego niewdzięcznego zadania.

Poważne kłopoty związane z synchronizacją danych są przede wszystkim udziałem osób, które często podróżują służbowo. Dla wielu z nich cała „przygoda” rozpoczyna się już w momencie, w którym muszą skopiować niezbędne w podróży pliki z peceta do notebooka. W tym miejscu pojawia się bowiem wiele pytań: jak to zrobić bez użycia kart sieciowych? Jakie wymagania muszą spełniać komputery uczestniczące w wymianie danych? Które programy są najbardziej przydatne do wykonywania transmisji?

Info
Zestaw programów oraz film ilustrujący niektóre z przedstawionych czynności można znaleźć na CD-ROM-ie dołączonym do tego numeru pisma w dziale CHIP-offline | Zastosowania | Synchronizacja danych

Później występują kolejne problemy: w jaki sposób zmienione oraz nowo utworzone pliki można łatwo z powrotem skopiować z notebooka do peceta? Jak uniknąć niebezpieczeństwa utraty danych, związanego z możliwością nieodwracalnego nadpisania zawartości pozornie starszych plików lub zbiorów przypadkowo posiadających taką samą nazwę?

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News