Maxxtro JoyMouse

Krótki test myszki komputerowej, którą obsługuje się jak zwykły joystick

Nowy produkt firmy Maxxtro zainteresuje z pewnością nie tylko zwolenników pracy z komputerem na kanapie.

JoyMouse

to realizacja ciekawego pomysłu – ręcznego joysticka spełniającego funkcję myszy.

Ergonomiczny kształt JoyMouse’a wraz z przyciskami i centralnie umieszczonym pointer stickiem (w wolnym tłumaczeniu – drążkiem wskaźnikowym) tworzy estetyczną całość. Gabaryty „myszy” są przystosowane do średniej wielkości dłoni, jednak dłuższa praca powoduje jej zmęczenie. Profilowany, niesymetryczny kształt zawęża krąg użytkowników do osób praworęcznych.

Mysz podłącza się do komputera, wykorzystując gniazdo interfejsu RS-232C. Głównym elementem, wyróżniającym ją spośród innych urządzeń tego typu, jest wspomniany wcześniej manipulator, który wprawia w ruch wskaźnik na ekranie. Guzik umieszczony z prawej strony pozwala używać JoyMouse’a w dwojaki sposób: jako standardowej myszy leżącej na biurku oraz jako myszy „trzymanej w dłoni”. Znajdujący się z lewej strony trzystopniowy przełącznik prędkości działania umożliwia dostosowanie jej do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Godny uwagi jest fakt wykorzystania ponadtrzymetrowego przewodu łączącego mysz z komputerem, a więc dwukrotnie dłuższego niż w przypadku standardowego gryzonia. Pozwala to na przyjęcie dowolnej, wygodnej pozycji podczas pracy.

w skrócie
Maxxtro JoyMouse
Złącze: RS-232C
Liczba przycisków: 2
Sterowniki: DOS 3.3, Windows 3.1x/9x, IBM OS/2
Gwarancja: 1 rok
Cena: 66,5 zł
plusdługi przewód połączeniowy
plusregulacja prędkości
minusbrak polskojęzycznej instrukcji
minuszmęczenie dłoni przy dłuższym użytkowaniu
Producent: Maxxtro, Tajwan
Dostarczył: Megabajt, Warszawa tel.: (0-22) 633 11 99 faks: 639 86 06 e-mail: [email protected], http://www.megabajt.waw.pl/

Urządzenie znajdzie z pewnością uznanie wśród użytkowników pracujących często w wygodnym fotelu, gdzie nie ma możliwości użycia standardowej myszy. Nawet miłośnicy gier komputerowych nie powinni być rozczarowani. JoyMouse sprawdzi się również w trakcie prezentacji, nie nadaje się natomiast do zastosowań graficznych, gdzie wymagana jest duża dokładność.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.