Nawóz dla geniusza!

Krótki test encyklopedii dla dzieci - oby więcej takich publikacji!

Wychodzisz z wirtualnego domu do wirtualnego ogrodu. Możesz bawić się w nim i odkrywać jego tajemnice, przyglądać się roślinom i zwierzętom, a jeśli zechcesz pójść dalej – zakręci ci się w głowie od nadmiaru wrażeń. Zwiedzisz las iglasty, miasto, pohulasz w lunaparku, wpadniesz do oceanu, osuszysz się w tropikach, polecisz w kosmos. Wszystkiemu możesz przyjrzeć się z bliska, o wszystko możesz zapytać. Wyobraźnia wyzwolona!

Fascynująca wycieczka – pełen tajemnic wirtualny świat czeka na swego odkrywcę fascynująca wycieczka

Wirtualna kraina zachwyca perfekcyjnością, oszałamia szalonym tempem podróży, różnorodnością i egzotyką krajobrazu. W tak niekonwencjonalny sposób dzieci mogą poznawać zarówno najbliższe otoczenie, jak i najbardziej egzotyczne miejsca nie tylko naszej planety. A wszystko to dzięki kolejnemu wspaniałemu programowi firmowanemu przez Optimus Pascal Multimedia i Dorling Kindersley: Encyklopedii dla dzieci (w wieku od 7 do 15 lat).

Jest to wydawnictwo dla dzieci ciekawych świata i dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że świat jest ciekawy. Zawartość encyklopedii jest oszałamiająca, a sposoby podawania wiedzy zachęcą każdego do zgłębiania tajemnic otaczającego nas świata. W jaki sposób będzie przebiegał proces poznawczy, zależy wyłącznie od użytkownika. Przygodę można zacząć od wspomnianej już wycieczki – wystarczy kliknąć przycisk Środowisko. Elementy wirtualnego świata połączono z tekstową wersją encyklopedii, więc wyprawa w te krainy spełni wszystkie warunki ekspedycji naukowo-badawczej. Można także posługiwać się „tradycyjną” encyklopedią multimedialną. Przejrzysta struktura, przystępny język i ciekawe opracowanie graficzne są wielkimi atutami tego programu. Przechodząc w naukowych poszukiwaniach od jednego hasła do następnych, dzięki świetnie przygotowanym połączeniom hipertekstowym, zakończymy intelektualną przygodę bogatsi o mnóstwo nowych wiadomości, wszechstronnie uzupełniając swoją wiedzę. Kolorowe trójwymiarowe schematy, dobrej jakości filmy wideo, animacje i wspaniałe zdjęcia są tej wiedzy wartościowym dopełnieniem. A dawka informacji zgromadzona na krążku jest doprawdy imponująca. Od historii, poprzez kulturę, przyrodę, geografię, atlas świata, po naukę. Wiadomości uporządkowane są w poszczególnych rozdziałach – przejrzystych i dobrze opracowanych. Można zapoznać się z ich zawartością, przeglądając kolejne hasła określonej kategorii, albo wybrać opcję Patrz też i zaznajomić się z tematami pokrewnymi. W wyszukiwaniu interesujących pojęć pomaga również opcja Szukaj .

zaskakuje bogactwem możliwościTen wspaniały i pomysłowy program zaskakuje bogactwem dostępnych możliwości

Na płycie znajduje się ponadto wiele atrakcyjnych dodatków. Jest niezły słownik, wyjaśniający trudniejsze słowa i pojęcia. W dziale Biografie zgromadzono życiorysy najwybitniejszych jednostek, które zapisały się (niekoniecznie chlubnie) na kartach dziejów ludzkości.

Informacje encyklopedyczne można uzupełnić własnymi notatkami, a wybrane fragmenty tekstu lub ulubione fotografie – bez problemu kopiować do innych programów. Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami modemu, klikając ikonkę WWW, przejdziemy do stron internetowych Optimusa Pascala.

Chociaż to mało prawdopodobne, jeśli w czasie pracy z programem nie dopisze nam humorek, wystarczy kliknąć na ikonę z uśmiechniętym słoneczkiem, a na ekranie pojawi się dowcip. To miły gadżecik i, co ważne, nieuciążliwy – dzieci nie muszą się obawiać niespodzianek w stylu: „A teraz, czy chcesz, czy nie chcesz, pożartujemy nieco”.

w skrócie
okładka encyklopedia dla dzieciEncyklopedia dla dzieci
Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC Pentium 75 MHz, 16 MB RAM, napęd CD-ROM 4x, karta dźwiękowa, karta graficzna SVGA, Windows 9x, ok. 40 MB na dysku
plusoryginalne potraktowanie formy encyklopedii (wirtualny interakcyjny świat)
plusstarannie opracowana i bardzo bogata zawartość merytoryczna
pluswysoka jakość zdjęć, animacji, filmów wideo
Producent: Optimus Pascal Multimedia, Bielsko-Biała tel.: (0-33) 811 91 80, faks: 812 31 41, e-mail: [email protected], http://www.opm.pl/
Cena: 169 zł

Dla dzieci, które po raz pierwszy zasiądą przed komputerem, przygotowano świetnie opracowaną pomoc. Dzieciaki, które posiadły nawet w niewielkim stopniu umiejętność posługiwania się programami multimedialnymi, nie powinny mieć z tą płytą żadnych problemów. Młodzi esteci mogą dostosować wygląd konsoli głównej do własnych upodobań. Interfejs dzwoni, brzęczy, mieni się kolorami – jeśli jednak komuś to nie odpowiada, może zrezygnować z ozdobników.

Ta Encyklopedia jest niebezpieczna. Dlaczego? Może zaczarować nasze dzieci i nie pozwoli im odejść od komputera. Fascynujący świat.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.