Papierowe bity i bajty

Jerzy Michalczyk
Marek Czapelski

Ceny skanerów przestały być barierą przeszkadzającą w zakupie tych urządzeń. Bogata oferta dostępnych produktów może jednak utrudnić wybór właściwego modelu. Radzimy wcześniej zorientować się, czego możemy po nich oczekiwać.

Duża konkurencja wśród producentów skanerów oraz stały postęp technologiczny przyczyniają się do powstawania coraz wydajniejszych i tańszych urządzeń. Skaner coraz częściej staje się elementem wyposażenia domowego peceta. Popularne do niedawna skanery ręczne niemal odeszły w przeszłość. Można je jeszcze znaleźć tam, gdzie dostęp do skanowanego obiektu jest utrudniony. W codziennych zastosowaniach tego typu problemów przeważnie się nie spotyka. Nic zatem dziwnego, że w momencie zakupu nikt się już specjalnie nie zastanawia, jaki rodzaj urządzenia wybrać. Decyzja z reguły jest prosta – w porównaniu z ręcznymi skanery stacjonarne są coraz wygodniejsze w użyciu, oferują dużo większy komfort pracy przy wprowadzaniu dokumentów i gwarantują osiągnięcie lepszej jakości skanowania. W laboratorium CHIP-a przetestowaliśmy 39 takich właśnie urządzeń.

Info
Sterownik TWAIN:http://www.twain.org/
Rozbudowany poradnik o skanerach:http://www.scantips.com/
Producenci skanerów:
http://www.agfa.com.pl/
http://www.artecusa.com/
http://www.avision.com/
http://www.boeder.de/
http://www.e-lux.com.tw/
http://www.genius-kye.com/
http://www.scanjet.hp.com/
http://www.lge.pl/
http://www.microtek.com/
http://www.mustek.com.tw/
http://www.plustek.de/
http://www.trust.com/
http://www.umax.com/mamy to na chip-cd 6/99Na dołączonym do CHIP-a CD-ROM-ie w dziale CHIPLab | Skanery znajduje się specyfikacja interfejsu TWAIN