Plik gra sam

Krótki test uzytecznego konwertera plikow mp3 w pliki wykonywalne

Dla każdego miłośnika cyfrowej muzyki składowanej na dysku twardym w postaci plików MP3 jest oczywiste, że muszą one być odtwarzane za pomocą odpowiedniego oprogramowania, np. słynnego Winampa. Jednakże dzięki programowi MP3 to EXE użycie specjalnych odtwarzaczy może się okazać zbędne. To ciekawe shareware’owe narzędzie umożliwia bowiem konwersję zbiorów MP3 do postaci wykonywalnej. Okupione jest to zwiększeniem ich wielkości o ok. 200 kilobajtów, ale stanowi to niewielki ułamek wobec dość pokaźnych rozmiarów plików w tym formacie.

Każdy wyjściowy plik wykonywalny może otrzymać indywidualne parametry wyglądu indywidualizacja projektu

Obsługa programu jest niesłychanie prosta, a konwersja pojedynczego zbioru trwa kilkanaście sekund. Jeśli chcemy „przerobić” więcej zbiorów, a nie mamy ochoty na każdorazowe uruchamianie programu, można wywołać tzw. przetwarzanie wsadowe (Batch-Conversion). Umożliwia ono zamianę na nowy format dowolnej liczby zbiorów znajdujących się w jednym katalogu.

w skrócie
mamy to na chip-cd 6/99MP3 to EXE 2.0
Wymagania: PC 486; 8 MB RAM; Windows 9x; ok. 2 MB na dysku
plusprostota obsługi
plusniewielkie zwiększenie się pliku wyjściowego
minusbrak korektora graficznego
Producent: Oliver Buschjost, Niemcy, http://software.webset.de/buschjost/mp3eng.htm
Rejestracja: 15 USD

Po uruchomieniu utworzonego pliku EXE ukazuje się małe okienko zawierające standardowe elementy odtwarzacza MP3. Należą do nich m.in. przyciski sterujące odgrywaniem, znacznik postępu utworu, wskaźnik poziomu dźwięku oraz suwak kontroli głośności. Dodatkowo można określić priorytet procesu odpowiedzialnego za dekodowanie dźwięków MP3 (jest to ważne w przypadku wolniejszych komputerów). Po wciśnięciu odpowiedniego przycisku program wyświetla informacje o nagraniu – tytuł, wykonawcę czy nazwę płyty, z której pochodzi utwór. O wyglądzie całości, czyli np. kolorze tła okna i parametrach wskaźników głośności, można zadecydować jeszcze przy dokonywaniu konwersji. W ten sposób każdy plik „przerobiony” przez MP3 to EXE może otrzymać indywidualne ustawienia. Choć, niestety, nie ma tu możliwości korekty częstotliwościowej dźwięku czy innych zaawansowanych opcji odtwarzania, program z pewnością znajdzie wielu użytkowników.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.