Niespodzianki IE 5.0

Pojawienie się Internet Explorera w wersji 5.0 powinno zainteresować zwłaszcza projektantów witryn WWW i administratorów serwerów. Jego nowe możliwości pozwalają bowiem na istotne zoptymalizowanie stron WWW pod kątem szybkości ich wyświetlania i zwiększenia komfortu obsługi przez użytkownika.

Przypisanie do stron serwera własnych ikon powoduje pojawianie się ich przy odnośnikach foldera ulubione. Możliwe jest również wbudowanie w stronę mechanizmu dodającego ją do ulubionych dodawanie do ulubionych

Być może niektórzy doznali uczucia pewnego rozczarowania po zainstalowaniu Internet Explorera 5.0 – szczególnie ci, którzy tylko pobieżnie przejrzeli funkcje dostępne z poziomu menu czy ikon, spodziewając się przy tym zupełnie odmiennego interfejsu użytkownika. Tymczasem to, co w nowej przeglądarce Microsoftu wydaje się najcenniejsze, ukryte jest w jej wnętrzu. Dzięki dostosowaniu do najnowszych standardów zatwierdzonych przez konsorcjum W3C, jakim są HTML 4.0, CSS2 czy XML, oraz wprowadzeniu zupełnie nowych rozszerzeń proponowanych przez programistów z Microsoftu Internet Explorer 5.0 otwiera nową erę rozwoju WWW, ukierunkowaną na budowę wysoko wyspecjalizowanych internetowych aplikacji. To właśnie one coraz częściej goszczą na serwerach WWW, wypierając statyczne, nieinterakcyjne strony. Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych porad, jak wprowadzić drobne zmiany w kodzie stron WWW, tak by bez konfliktu z innymi przeglądarkami uczynić pracę z Internet Explorerem 5.0 bardziej komfortową i przyjemną.

Informacje dodatkowe
MS Internet Explorer 5.0 Overview: http://msdn.microsoft.com/workshop/essentials/versions/ie5over.asp
MS Internet Explorer 5.0 Home Page: http://www.microsoft.com/windows/ie/Features/default.aspmamy to na chip-cd 7/99Na CHIP-CD 7/99 w dziale CHIP-offline | Internet znjajduje się polska wersja Internet Explorera 5.0, zestaw pluginów oraz edytorów XML-a.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News