Tegoroczne kółka dwa

Lato to okres, w którym kierowcy samochodów stojących w korkach oraz pasażerowie komunikacji miejskiej marzą, by zmienić środek lokomocji na rower. To między innymi dla nich przeznaczony jest CD-ROM Rowery ’99 firmy Arco.

Aplikacja będąca katalogiem oferowanych w bieżącym roku rowerów zawiera informacje o około 1100 markowych modelach (czyli tych z górnej półki cenowej). Program adresowany jest raczej do osób, które mają sporą wiedzę o dwukołowcach, gdyż prezentuje wyłącznie „suche” dane – szczegółowe specyfikacje techniczne, pełnoekranowe zdjęcia oraz ceny (te ostatnie nie we wszystkich przypadkach).

w skrócie
rowery '99 - okładkaRowery ’99
Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC Pentium, 16 MB RAM, napęd CD-ROM, Windows 9x/NT
Producent: Arco, Warszawa, tel. /faks: (0-22) 624 56 30, e-mail: [email protected], http://www.arco.com.pl/
Cena: 24 zł

Trochę szkoda, że autorzy po macoszemu potraktowali mniej „wtajemniczonych” w zawiłości sprzętowe rowerzystów. Warto byłoby wyjaśnić m.in. różnice w poszczególnych typach osprzętu, przedstawić, jakie nowości pojawiły się w tym sezonie czy dodać choćby najkrótszy opis do każdego bicykla. Niemniej aplikacja stanowi interesującą propozycję dla doświadczonych cyklistów, którzy mają zamiar kupić nowy sprzęt.