Alfabet peceta

Komputery wdarły się w prawie każdą dziedzinę działalności człowieka. Teoretycznie każdy wie, co to jest komputer i do czego służy. Ale czy każdy wie, z jakich elementów się składa i jak naprawdę działa ta dziwna skrzynka połączona z telewizorkiem i śmieszną maszyną do pisania? „Dla tych, którzy chcą szybko poznać komputer PC” firma Albion przygotowała Kurs obsługi komputera dla początkujących.

Twórcy programu prostym i zrozumiałym dla laików językiem starają się objaśnić podstawowe zasady obsługi peceta i działania jego podzespołów.

Czytelny interfejs i łatwa obsługa programu ułatwią pierwsze kroki w użytkowaniu komputera czytelny interfejs

Po uruchomieniu aplikacji naszym oczom ukazuje się biurko zastawione różnymi urządzeniami. Klikając myszką wybrany element, możemy się dowiedzieć, do czego on służy, jak jest połączony z jednostką centralną i jak go obsługiwać. W programie umieszczono jedenaście krótkich filmów instruktażowych, które wyjaśniają m.in., jak zainstalować kartę rozszerzającą, skorzystać z napędu CD-ROM, zeskanować dokument lub wymienić atrament w drukarce. Autorzy aplikacji nie ograniczyli się tylko do pokazania typowych podzespołów komputera, ale także opisują rzadziej spotykane w standardowych zestawach komputerowych urządzenia, jak kamera cyfrowa, touchscreen czy ekran LCD.

Kurs obsługi komputera przedstawia również 13 rodzajów oprogramowania, z jakim najczęściej możemy się zetknąć, użytkując komputer osobisty. Wyjaśniono, do czego służą arkusze kalkulacyjne lub programy graficzne i DTP.

w skrócie
kurs obsługi komputera okładkaKurs obsługi komputera
Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC 486 DX/2 80, 16 MB RAM, napęd CD-ROM 45, Windows 9x, ok. 10 MB na dysku
plus prosty język i łatwa obsługa
plus filmy instruktażowe
minus powolność działania na starszych komputerach
minus lapidarne wyjaśnienia niektórych pojęć
Producent: Albion, Wrocław, tel.: (0-71) 344 21 01 faks: 344 02 16 e-mail: [email protected], http://www.albion.pl/
Cena: 49 zł

Aplikację wzbogacono jeszcze jednym elementem: słownikiem komputerowym. Nie został on raczej przygotowany z myślą o początkujących, zawiera bowiem wiele specjalistycznych haseł, z którymi zwykły użytkownik komputera prawdopodobnie nigdy się nie spotka.

Pozostała jeszcze jedna rzecz: żeby móc skorzystać z tego kursu, trzeba wiedzieć, jak włączyć komputer i uruchomić napęd CD-ROM…

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News