ćwiczenia i testy 1 – Bez kartkowania

Mogłoby się wydawać, że na sklepową półkę z programami do nauczania języków obcych nie da się już wcisnąć nic nowego. Obok tytułów o ugruntowanej i sprawdzonej marce stoi mnóstwo pudełek z pospolitym chłamem, którego twórcy wykorzystują chwytliwe hasła w rodzaju „najlepszy kurs multimedialny”. Są jednak

Bez fajerwerków, ale solidnie – kurs angielskiego dla początkujących bez fajerwerków, ale solidnie

hlubne wyjątki. Jednym z nich jest produkt firmy Albion – Język angielski w praktyce – ćwiczenia i testy 1 .

Kurs Albionu przeznaczono do nauki języka angielskiego na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym. Zawiera on sporą dawkę starannie opracowanych ćwiczeń i testów, gruntownie sprawdzających opanowane wiadomości. Obszerny materiał gramatyczny podzielony został na 53 grupy tematyczne, co ułatwia skupienie się nad wybranymi zagadnieniami. Dzięki wbudowanemu słownikowi użytkownik może na bieżąco rozwiązywać wszelkie niejasności leksykalne. Program uczy prawidłowego szyku zdań, wpaja zasady gramatyki i wzbogaca słownictwo.

Jest solidnie opracowanym brykiem i, jak się wydaje, może być doskonałą pomocą dla uczniów lub studentów przygotowujących się do rozmaitych egzaminów. Przyda się również tym, którzy pragną udoskonalić swoje umiejętności praktyczne i nie cierpią „kartkowania” tradycyjnych pomocy naukowych. Choć można mu zarzucić nazbyt konserwatywne podejście do materiału językowego, odpowiada ono nieco staroświeckim metodom egzaminowania pokutującym jeszcze w większości polskich szkół.

w skrócie
język angielski - okładkaJęzyk angielski w praktyce – ćwiczenia i testy 1
Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC 486, 16 MB RAM, napęd CD-ROM 4x; Windows 9x/NT, ok. 2 MB na dysku
plus odpowiednio dobrany materiał dydaktyczny
plus wzorowa jakość nagrań dźwiękowych
minus brak instrukcji instalacji kursu
Producent: Albion, Wrocław, tel.: (0-71) 344 21 01, faks: 344 02 16, e-mail: [email protected], http://www.albion.pl/
Cena: 49 zł

Kurs wydany przez firmę Albion nie ma ambicji wyznaczania nowych kierunków, ale też nie poraża nieporadnością. Jest porządnie i fachowo (choć z drobnymi usterkami) przygotowanym programem. Jeśli ktoś poszukuje wyważonego, sprawnie działającego oprogramowania do nauki gramatyki języka angielskiego dla początkujących, powinien rozważyć skorzystanie z tej propozycji.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News