Elektroniczne tam-tamy

W laboratorium CHIP-a przetestowano 56 faksów o prędkości działania 56kbps

Mimo ograniczeń łączy telefonicznych modemy V.90 umożliwiają przesyłanie danych z prędkością porównywalną do osiągów urządzeń ISDN (w trybie jednego kanału transmisyjnego). Są przy tym nadal znacznie tańsze w eksploatacji.

Najważniejszym argumentem, który decyduje o popularności modemów analogowych, jest stosunkowo łatwy dostęp do sieci telefonicznej oraz najtańszy – pozornie – dostęp do Internetu za pośrednictwem serwerów TP SA. Nie bez znaczenia jest również większa niż w przeszłości prędkość pracy urządzeń korzystających ze standardów K56Flex, X2 czy V.90.

Informacje w Internecie i na CHIP-CD
Forum użytkowników:pl.misc.telefonia
Porady dla użytkowników Linuksa:pl.comp.os.linux, pl.comp.os.linux.sieci

Informacje o protokołach 56K:http://www.v90.com/, http://www.k56.com/, http://www.k56flex.com/
Producenci układów komunikacyjnych:http://www.conexant.com/, http://www.lucent.com/
Poradniki, materiały techniczne:http://www.zoltrix.com/linenois.htm, http://www-ccs.uchicago.edu/technotes/misc/Modems.html

mamy to na chip-cd 8/99Na dołączonym do CHIP-a CD-ROM-ie w dziale CHIPLab | Modemy znajdują się sterowniki oraz instrukcje obsługi wybranych urządzeń

Różnorodność dostępnych modeli może utrudnić wybór urządzenia odpowiedniego dla naszych potrzeb. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zaznajomić się z wynikami przeprowadzonego w CHIP Lab testu. Być może zaoszczędzimy w ten sposób trochę pieniędzy, które będzie można przeznaczyć na… rachunek telefoniczny.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.