Świat MP3

Format MP3 rozpętał wielką burzę - ciekawe czy jego następca przyczyni się do rozwoju piractwa?

Najczęściej wpisywanym w internetowych wyszukiwarkach słowem nie jest już „seks” – podaje International Federation of Phonographic Industries. Stał się nim akronim „MP3”. Czyżbyśmy byli świadkami kolejnego przełomu?

Nawet jeśli przytoczona statystyka jest nieco przesadzona (niektóre serwisy wyszukiwawcze sytuują MP3 na drugim miejscu pod względem popularności, co i tak jest pozycją bardzo wysoką), to i tak wydaje się, że mamy do czynienia ze zjawiskiem niezwykłym. Oto Internet staje się dla rzesz jego użytkowników jednym z głównych źródeł muzyki. Trudno oczywiście wobec niezwykłej dynamiki zachodzących przemian przewidzieć wszystkie konsekwencje obecnego stanu rzeczy, spróbujmy pokazać jednak kilka jego możliwych następstw.

Informacje w Internecie i na CHIP-CD
Muzyka w Internecie:
http://www.mp3.com/
http://www.mp3.pl/
http://mp3.lycos.com/
http://www.atomicpop.com/

Organizacje producentów:
http://www.ifpi.org/
http://www.riaa.com/

mamy to na chip-cd 8/99Na CD w dziale CHIP-offline | Magazyn | MP3 znajduje się zestaw programów do odtwarzania i tworzenia plików w formacie MP3

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.