Uczę się muzyki – Tajemnice Polihymnii

Muzyka. Już samo słowo wprowadza większość ludzi w dobry nastrój. Wielu z nas obdarzonych jest muzycznymi zdolnościami, dzięki którym możemy na przykład zanucić ulubioną melodię.

Ilu z nas jednak zaprzepaściło swój wielki talent, bo nikt ich nie odkrył, nikt nie nauczył podstaw, nie powiedział, o co w tym wszystkim, co nazywamy muzyką, chodzi. Szkoła Przyszłości wrocławskiego Albionu tym razem nauczy nasze dzieci muzyki. Uczę się muzyki to kolejny program z edukacyjnego cyklu dla najmłodszych (3-8 lat).

w skrócie
szkoła przyszłości - okładkaSzkoła przyszłości – Uczę się muzyki
Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC 486 DX/2 80, 16 MB RAM, napęd CD-ROM 4x, Windows 9x, ok. 20 MB na dysku
plusróżnorodne sposoby uczenia się muzyki
minusmęczące podpowiedzi przewodnika po programie
Producent: Albion, Wrocław, tel.: (0-71) 344 21 01 faks: 344 02 16, e-mail: [email protected], http://www.albion.pl/
Cena: 49 zł

Gwiazdozbiór Kantylena to pięć muzycznych planet, które zamieszkują Kantyleńczycy. Na każdej z nich dzieci mają możliwość zapoznania się z wybraną sferą zagadnień muzycznych. Pomiędzy kolejnymi gwiazdami podróżujemy kolorową rakietą kosmiczną.

Maluchy mają możliwość zapoznania się z wartościami nut i ich zapisem na pieciolinii. Proste zadania muzyczne ułatwią zrozumienie i zapamiętanie różnicy między całą nutą a na przykład szesnastką. Powiązana z tym nauka rytmu również nie powinna sprawiać żadnych kłopotów. W innym miejscu muzycznego mikrokosmosu chór Kantyleńczyków stracił głosy, a zadaniem dzieci jest przyporządkowanie każdemu z zielonoskórych artystów odpowiedniej tonacji głosu. Kolejna planeta to świat instrumentów. Przyszli mali muzycy dowiedzą się przede wszystkim, jak brzmi każdy z obecnych na planecie instrumentów, a także – do jakiej rodziny należą: czy to instrument dęty, strunowy, perkusyjny itp. Na kolejnej planecie dzieci mogą pobawić się w przyporządkowywanie słyszanych odgłosów wybranym obrazkom czy animacjom. Znajdziemy tu zarówno dźwięki wybuchu wulkanu, jak i gwar rozmów dobiegający z restauracji.

Program oferuje poza tym wiele ćwiczeń kształcących słuch, zabawy ogólnorozwojowe, a przede wszystkim przygotowuje do nauki muzyki w szkole.