W kolejce do faksmodemu

Mamy tylko jeden faks w firmie? Codziennie trzeba czekać coraz dłużej, aż urządzenie będzie wolne? Kupujemy zatem kartę faksmodemową i program, który pozwoli nam ją współdzielić. Ale czy to ma w ogóle sens?

Alternatywnym wobec faksu sposobem przesyłania informacji tekstowej oraz dokumentów jest wykorzystanie poczty elektronicznej. Jeżeli dostęp do sieci Internet uzyskujemy za pośrednictwem numeru 0-202122, płacimy tylko za połączenia lokalne. W postaci załącznika do przesyłki e-mail możemy wysłać prawie wszystko, nawet zeskanowany dokument z odręcznym podpisem i pieczątką.

Informacje na CHIP-CD
mamy to na chip-cd 8/99Na CHIP-CD w dziale CHIP-offline | Software | Sieciowe programy do faksowania znajdują się wersje demonstracyjne większości opisywanych programów oraz arkusz kalkulacyjny z wynikami testu.

Rodzi się pytanie: jeśli poczta elektroniczna ma tyle zalet, to po co inwestować w zaawansowane systemy obsługujące starszą i bardziej kosztowną technologię? Otóż nie każdy jest w stanie odebrać elektroniczną przesyłkę pocztową. Wciąż zdecydowanie najłatwiej jest nawiązać kontakt telefoniczny lub faksowy. Częściowo jest to wynik starych nawyków, a w pewnej mierze także problemów związanych z utrzymaniem własnego serwera lub wynajętych kont pocztowych. Celem zastosowania serwera faksowego nie jest zastąpienie poczty elektronicznej. Chodzi raczej o wzbogacenie lokalnej sieci komputerowej firmy popularną i ważną usługą telekomunikacyjną. Dzięki oprogramowaniu faksowemu uzyskujemy dostęp do nowych funkcji, niedostępnych dla użytkowników tradycyjnych urządzeń.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News