Zamiast PIM-a

Podstawy Delphi - komputer może służyć jako przypominajka...

Chyba każdemu zdarzyło się kiedyś zapomnieć o ważnym spotkaniu czy zapłaceniu rachunku. Można jednak samodzielnie napisać aplikację zwalniającą nas z obowiązku pamiętania o wszystkim.

Od wielu lat programowanie wizualne cieszy się bardzo dużą popularnością. Nawet skomplikowane interfejsy można projektować niemal wyłącznie za pomocą myszy, co przypomina bardziej pracę grafika niż programisty. Inprise Delphi jest narzędziem programistycznym typu RAD (Rapid Application Development), dobrze znanym zarówno amatorom, jak i profesjonalistom. Czytelnicy CHIP-a mogli się przekonać o prostocie programowania, czytając Workshop Delphi w numerze 6/98. Artykuł ten stanowił wprowadzenie do pracy z Delphi na przykładzie aplikacji Bitmap-Presenter, której zadaniem było wyświetlanie wybranych przez użytkownika obrazków.

Informacje w Internecie i na CHIP-CD
Grupa dyskusyjna:pl.comp.lang.delphi

Delphi Super Page (komponenty, źródła, biblioteki):http://sunsite.icm.edu.pl/delphi/
Delphi w pytaniach i odpowiedziach: http://fenris.spleen.waw.pl/delphiqa/
Często zadawane pytania (FAQ):http://delphi.koti.com.pl/

mamy to na chip-cd 8/99Na CHIP-CD w dziale CHIP-offline | Zastosowania | Workshop: Delphi znajdują się źródła, listingi oraz skompilowana wersja programu a także filmy ilustrujące wybrane etapy tworzenia aplikacji

Jeśli mamy już doświadczenie w programowaniu, możemy pójść krok naprzód i utworzyć aplikację bardziej zaawansowaną, wykorzystującą funkcje API (Application Programming Interface) oraz najprostszy algorytm sortowania danych. Naszym celem będzie napisanie programu do tworzenia i zarządzania krótkimi informacjami tekstowymi, tzw. stickies, które będą się ukazywać na ekranie o czasie określonym przez użytkownika. Najważniejszą cechą programu jest możliwość umieszczenia jego ikony w Polu systemowym.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.