Acorp A-HUB8D, Acorp A-HUB4D

Huby A-HUB8D i A-HUB4D firmy Acorp przeznaczone są dla niewielkich grup użytkowników. Umożliwiają budowę prostej sieci o topologii gwiazdy – pierwsze urządzenie ma osiem, drugie cztery porty. Oba pracują w standardzie 100Base-TX (maks. przepustowość – 100 Mb/s). Koncentratory wyposażono w złącze UpLink (RJ-45) – podłączenie ich do innego urządzenia sieciowego (huba, switcha, repeatera) nie wymaga stosowania tzw. skrosowanego kabla. Należy jednak pamiętać, że kaskadowo powinno się łączyć co najwyżej dwa urządzenia. W przypadku bardziej złożonych struktur może nastąpić zbyt duży wzrost liczby kolizji przesyłanych pakietów i, w konsekwencji, blokowanie połączeń.

w skrócie
Acorp A-HUB4D
Protokół: 100Base-TX
Porty: 4xRJ-45, 1xUpLink
Wymiary: 160x260x38 mm
Gwarancja: 2 lata
Cena: 460 zł

Acorp A-HUB8D
Protokół: 100Base-TX
Porty: 8xRJ-45, 1xUpLink
Wymiary: 160x260x38 mm
Gwarancja: 2 lata
Cena: 773 zł
plus duża szybkość pracy
plus prosta instalacja
plus czytelne panele kontrolne
plus gniazdo UpLink
minus znaczne wydzielanie ciepła
Producent: Acorp, Tajwan http://www.acorp.com/
Dostarczył: Cezar, Wrocław tel.: (0-71) 342 51 81, faks: 342 54 81 e-mail: [email protected], http://www.cezar.com.pl/

Aby uniknąć takiego problemu, należy skorzystać z umieszczonych z tyłu urządzenia gniazd, pozwalających na szeregowe łączenie modułów. Tak skonfigurowane moduły zachowują się jak pojedynczy hub o większej liczbie złączy – bez komplikowania logicznej struktury sieci. Można w ten sposób połączyć do czterech koncentratorów Acorp o różnej liczbie portów (4-16). Należy tylko przydzielić im unikatowe numery ID.

Łatwość obsługi, duża prędkość pracy (100 Mb/s) i bardzo atrakcyjna cena hubów Acorp stawiają pod znakiem zapytania sens stosowania nieco tańszej, ale za to znacznie wolniejszej (10 Mb/s) i zawodniejszej metody konstruowania sieci – kabla koncentrycznego. Szczególnie dobrą inwestycją jest A-HUB8D, który w przyszłości ułatwi rozbudowę sieci nowymi stanowiskami.