Bez kabla

Internet cieszy się tak dużą popularnością, że internauci chcieliby korzystać z niego wszędzie - nawet na spacerze, czy podczas jazdy samochodem

Ułożenie kablowej sieci komputerowej nie zawsze jest możliwe czy opłacalne – w takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest sieć bezprzewodowa.

Sieci kablowe mają wiele zalet. Są tanie, sprawdzone, nie sprawiają większych kłopotów administratorom i konserwatorom. Nie są też jednak pozbawione wad. W budynkach trzeba ciągnąć kilometry kabli, układać je w korytkach, kuć przepusty w ścianach… Nie zawsze jest to możliwe. Firma mieszcząca się na przykład w zabytkowym budynku z pewnością nie dostanie pozwolenia na naruszenie istniejącego stanu obiektu. Kolejnym przykładem może być zakład ulokowany w różnych częściach miasta – poszczególne oddziały firmy muszą być połączone w celu przesyłania informacji. Warto także pamiętać, że część kraju położona jest na terenach, gdzie występują szkody górnicze, tam również nie zawsze można kopać kanały. Również w tymczasowych siedzibach firm nie warto instalować sieci strukturalnej. W ciągu kilku dni można uruchomić łączność bezprzewodową, a tworzenie „normalnej” sieci jest droższe i czasochłonne. We wszystkich wymienionych przypadkach doskonałym rozwiązaniem są bezprzewodowe sieci komputerowe.

Informacje w Internecie
Bonair S.A.:http://www.bonair.waw.pl/
Ericsson:http://www.ericsson.pl/
Bluetooth: http://www.bluetooth.com/
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.