Kopalnia słów

Osoby tłumaczące teksty z niemieckiego na polski i odwrotnie mogą się czuć usatysfakcjonowane. W ramach znanej serii Leksykonia knurowska firma LexLand wprowadziła bowiem na rynek nowy zestaw słowników niemiecko-polskich i polsko-niemieckich. Jego obsługę zapewnia najnowsza wersja Systemu TL+ 5.6. W skład programu wchodzą: niemiecko-polski słownik naukowo-techniczny WNT, niemiecko-polski ogólny WNT, polsko-niemiecki naukowo-techniczny WNT, polsko-niemiecki ogólny WNT oraz zbiór czasowników nieregularnych i mocnych. Łącznie cały zestaw zawiera 265 000 haseł wyjściowych oraz ponad 435 000 znaczeń.

System TL+ – choć na razie w niewielkim stopniu – służy również pomocą przy tłumaczeniu całych dokumentów system tl+

Podstawową funkcją Systemu TL+ jest przeglądanie słowników oraz proste i szybkie wyszukiwanie w nich słów. Istnieje również możliwość przeszukiwania całego tekstu słownika włącznie z opisami haseł. Użytkownik może także tworzyć własne słowniki i przechowywać w nich dowolne informacje.

Słowniki mogą być łączone w zestawy, co umożliwia jednoczesne szukanie haseł w kilku różnych zbiorach danych (np. w słownikach niemiecko-polskich WNT i użytkownika). System TL+ wspomaga również tłumaczenie dokumentów. Wczytany tekst jest dzielony na zdania, które są następnie tłumaczone wyraz po wyrazie. Każde znalezione hasło jest zapamiętywane w opcji Historia wyszukiwania. Dzięki temu łatwo wrócić do wcześniej przeglądanych słów.

w skrócie
słowniki polsko-niemieckie i odwrotnie - okładkaSłowniki niemiecko-polskie i polsko-niemieckie
mamy to na chip-cd 9/99Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC 486 DX, 8 MB RAM, napęd CD-ROM 4x, Windows 3.1x /9x, ok. 30 MB na dysku
plus bogaty zestaw haseł
plus wspomaganie tłumaczenia tekstów
plus wygodna komunikacja z innymi aplikacjami
Producent: LexLand, Knurów, tel./faks: (0-32) 235 17 55, e-mail: [email protected], http://www.lexland.com.pl/
Cena: 195 zł

System TL+ umożliwia ponadto automatyczne wczytywanie zaznaczonego tekstu z dowolnego edytora oraz przenoszenie pojedynczych wyrazów ze słowników do innych aplikacji metodą przeciągnij-i-upuść. W razie problemów lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji można skorzystać z wygodnej funkcji pomocy lub sięgnąć do starannie opracowanego podręcznika użytkownika.