Na krawędzi

Czy rzeczywiście InDesign firmy Adobe stanie się Quark-killerem? Pożyjemy, zobaczymy...

Adam Chabiński
Piotr Wądołkowski

W masywie Karakorum piętrzy się tajemniczy i groźny szczyt – K-2. Mimo że najwyższą górą jest Mount Everest, K-2 pozostaje prawdziwym wyzwaniem dla najlepszych himalaistów. Czy taką właśnie analogią w odniesieniu do QuarkXPressa i InDesigna posłużyli się projektanci z Adobe?

Kilka lat temu rozpoczęła się dziwna rywalizacja pomiędzy Quarkiem i Adobe Systems – producentami profesjonalnych narzędzi graficznych i DTP. Quark zapowiedział opracowanie „zabójcy” Photoshopa, programu Quark-XPosure (który dotąd nie ujrzał światła dziennego), Adobe zaś zadeklarował „przechwycenie” klientów Quarka za sprawą K2 – pogromcy XPressa. O ile plany Quarka najprawdopodobniej spaliły na panewce, o tyle firma Adobe dotrzymała słowa, rozpoczynając sprzedaż pakietu InDesign 1.0 (na razie w wersji dla Mac OS). Macintoshowa beta ukazała się na początku bieżącego roku, podczas gdy my – użytkownicy „blaszaków” – musieliśmy czekać jeszcze kilka miesięcy na premierę edycji przystosowanej do pracy na pecetach. Wbrew zapowiedziom spółka Adobe zdecydowała się na zmianę nazwy programu z K2 na InDesign. Czyżby więc zapożyczenie poprzedniej nazwy od jednego z najgroźniejszych ośmiotysięczników okazało się zabiegiem podjętym przedwcześnie i na wyrost?

Adobe InDesign 1.0 Beta 3 w Internecie i na CHIP-CD
Wymagania: PC Pentium; 32 MB RAM; Windows 9x/NT 4.0; ok. 200 MB na dysku
Producent: Adobe Systems., USA, http://www.adobe.com/mamy to na chip-cd 9/99Na CHIP-CD w dziale CHIP-offline | Software | Adobe InDesign znajdują się dokumenty techniczne dotyczące pakietu
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.