Nie całkiem idealny

Czytelnicy prasy komputerowej pamiętają być może taką oto reklamę: na ringu stoi dwóch bokserów. Jeden ubrany jest w koszulkę z napisem „Word”. Drugi nosi barwy WordPerfecta. Sędzia ogłasza właśnie werdykt… Zwycięzcą okazuje się „wordperfectowy” zawodnik.

Upłynęło zaledwie kilka lat i sytuacja się zmieniła: Microsoft niepodzielnie panuje nie tylko na polskim rynku oprogramowania biurowego. Ale najnowsza wersja Corel WordPerfect Office 2000 jest dowodem na to, że konkurenci giganta z Redmond wcale nie zamierzają zrezygnować z walki o klienta.

W sztandarowym module WPO – edytorze

WordPerfect — pojawiło się wiele mechanizmów, które w istotnym stopniu ułatwiają pracę z tym narzędziem. Większymi możliwościami i wygodniejszą obsługą odznacza się także arkusz kalkulacyjny. Tym samym jego dotychczasowi użytkownicy mogą się przekonać, że dokonali trafnego wyboru, decydując się na pracę z Quattro Pro .

WordPerfect Office 2000 Standard
Wymagania: PC 486; 16 MB RAM; Windows 9x/NT 4.0; ok. 170 MB na dysku
Producent: Corel, Kanada, http://www.corel.com/
Dostarczył: Magit, Wrocław, tel.: (0-71) 347 73 30, faks: 348 34 67, e-mail: [email protected], http://www.magit.com.pl/
Cena: ok. 2200 zł
Uaktualnienie: ok. 900 zł

Poszczególne moduły lepiej rozpoznają i odczytują pliki w formatach konkurencyjnych programów. Niestety, pewne błędy pozostały, na przykład problem z przeniesieniem polskich znaków diakrytycznych podczas eksportu tekstu do Worda. W takiej sytuacji pozostaje korzystanie wyłącznie z WordPerfecta lub używanie formatów zastępczych, na przykład tekstowego ASCII. Oczywiście można też przenosić tekst za pośrednictwem Schowka Windows.

Ale dosyć o niedociągnięciach. Rzućmy okiem na nowe funkcje pakietu Corela.