Poznaję literki. Poznajęcyferki – Przyszłość bez niespodzianek

Krótki test dwóch aplikacji edukacyjnych, uczących literek i cyferek

Koniec wakacji… Czas do szkoły. Dla niektórych będzie to ten pierwszy raz. Z myślą o pierwszoklasistach i ich jeszcze młodszych kolegach powstały nowe programy z cyklu Szkoła Przyszłości firmy Albion.

Tym razem do naszej redakcji dotarły dwie płyty – Poznaję literki i Poznaję cyferki. Ich tytuły wyjaśniają wszystko: na pierwszej znalazły się ćwiczenia zapoznające dzieci z nauką pisania i pomagające w przyswojeniu trudnej techniki pisania pierwszych liter. Najmłodsi znajdą tutaj także między innymi wiele wierszowanych zgadywanek. Z kolei program Poznaję cyferki uczy dzieci zapisu cyfr, podstaw matematyki, zasad logicznego myślenia.

Tak wygląda jedna z planet programu Poznaję cyferki, a może Poznaję literkipoznaję literki albo cyferki, ale zabawa przednia

W każdej aplikacji znajdziemy ciekawe ćwiczenia, gry edukacyjne, zabawy logiczne, obrazkowe, wierszyki, piosenki i kolorowanki. Autorzy nie zapomnieli również o propozycjach gier i zabaw ruchowych, co jest w przypadku wydawnictw multimedialnych dla dzieci dość oryginalnym pomysłem. Na płytach umieszczono również poradnik metodyczny dla rodziców, który przedstawia najbardziej skuteczne i efektywne metody nauki dzieci.

Oba programy to z pewnością wartościowe pozycje, które dobrze przygotują maluchy do zadań, jakie czekają na nie w szkole, nauczą je koncentracji, rozwiną ich umiejętności i fantazję.

w skrócie
poznaję cyferki - okładkapoznaję literkiPoznaję literki, Poznaję cyferki
Liczba CD: 2 x 1
Język: polski
Wymagania: PC 486 DX/2 80, 16 MB RAM, napęd CD-ROM 4x, Windows 9x, ok. 20 MB na dysku
plusoryginalna propozycja zabaw ruchowych
plusdołączony poradnik dla rodziców
minusprawie niedostrzegalne różnice między oboma programami
Producent: Albion, Wrocław, tel.: (0-71) 344 21 01, faks: 344 02 16 e-mail: [email protected], http://www.albion.pl/
Cena: 49 zł (każdy)

Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie jeden szkopuł. Otóż zapoznając się z kolejnymi produktami z omawianego cyklu, odnosimy wrażenie, że programy te prawie niczym się nie różnią! Jeden wprawdzie zaznajamia dzieci z literkami, drugi z cyferkami, ale poza tym… Identyczna grafika, bardzo podobne zabawy i gry dydaktyczne i absolutnie żadnych nowych pomysłów. Z pewnością autorom chodziło o zachowanie spójności poszczególnych części tego cyklu edukacyjnego, ale czy wszystko musi dziać się na planetach na pierwszy rzut oka nie do odróżnienia?

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.