Premiowany awansem

Nową wersją opisywanego już w CHIP-ie (patrz nr CHIP 4/99) programu TOTO 2001 jest jego odmiana Profi++ .Aplikacja ma za zadanie przygotować taki systemu typowań wyników spotkań piłkarskich, aby przy jak najmniejszej liczbie wypełnionych kuponów uzyskać jak największe prawdopodobieństwo otrzymania wygranej wysokiego stopnia.

Nowością w programie jest blokowy system gwarancyjny, w którym użytkownik ustala ogólną prognozę wyników spotkań. Następnie TOTO generuje strukturę systemu typowań.

Zmieniając poszczególne parametry, można układać dziesiątki, a nawet setki różnych systemów systemy gry w totka...

Nowa opcja Super Mix to połączenie systemu preferencyjnego (w którym użytkownik, kierując się znajomością „siły” każdej z drużyn, próbuje określić, jakie mogą być wyniki poszczególnych meczów) i globalnego (który polega na przedstawieniu wszystkich możliwych rezultatów spotkań). Po wygenerowaniu systemu pełnego lub skróconego można dokonać samodzielnej modyfikacji przewidywanych wyników.

Program potrafi oszacować, jaka kwota pieniężna zasili kieszeń gracza. Przedstawia wówczas każdą kombinację wyników meczów, po czym wyświetla informację o tym, jaka będzie liczba wygranych różnych stopni, gdy poszczególne zespoły wygrają, przegrają lub zremisują na boisku.

Mając gotowy system, można wydrukować typowania na blankietach Totalizatora Sportowego. Jak zapewniają autorzy programu, zastosowanie „sprawdzonych technik gry” spowoduje, że użytkownik TOTO 2001 znajdzie się w gronie osób, które otrzymują wypłaty za dużą skuteczność typowania. Zastanawia jednak fakt, dlaczego w prognozach nie są wykorzystywane takie dane, jak pozycja zespołu w tabeli, osłabienie drużyny (kontuzje czołowych zawodników), historia spotkań poszczególnych par czy wyniki z poprzedniego sezonu?

w skrócie
mamy to na chip-cd 9/99TOTO 2001 3.1 Profi++
Wymagania: PC Pentium; 16 MB RAM; Windows 9x/NT 4.0; ok. 7 MB na dysku
plus bogata obsługa systemów pełnych, skróconych, blokowych
plus opcja Super Mix
minus brak prowadzenia statystyk
Producent: Stansoft, Mielec, tel./faks: (0-17) 583 33 70, e-mail: [email protected]
Cena: 149 zł

Dzięki programowi firmy Stansoft gra w Totalizatora Piłkarskiego staje się bardziej przejrzysta i przyjemna. Dzieje się tak dlatego, że godziny spędzane nad mozolnym układaniem systemów, sprawdzaniem kuponów oraz analizowaniem wyników zamieniają się w sekundy pracy komputera. Gracz może zająć się podejmowaniem tylko najważniejszych decyzji, a wszystkie matematyczne i mechaniczne czynności wykona za niego program.