Recepta na tworzenie myszy…

Wrzesień to czas programów edukacyjnych, które, jak to zwykle bywa o tej porze roku, rosną jak grzyby po deszczu. Tym razem przedstawiamy aplikację dla miłośników przyrody – Encyklopedię przyrody firmy Cartall.

Na przejrzystym i estetycznym ekranie głównym programu znajdziemy odsyłacze do poszczególnych działów encyklopedii. Centralne miejsce zajmuje tutaj ikona zachęcająca do bliższego zapoznania się z informacjami na temat zwierząt – kręgowców i bezkręgowców; roślin i grzybów. Każde hasło w tej części aplikacji uzupełnia efektowna fotografia, a często również minifilm wideo. Wiadomości są zwięzłe, więc raczej nie należy liczyć na to, że pogłębimy swoją wiedzę dotyczącą, powiedzmy, obyczajów godowych lemura.

Programy firmy Cartall zawsze cieszą oko wysmakowaną estetyką wyszukana estetyka

W Leksykonie usystematyzowano wiadomości na temat m.in. komórek, tkanek, genetyki, ewolucji czy ekologii. Jednak w zebranej tutaj porcji wiedzy również nie zatopimy się na długie godziny. Ot, solidne podstawy. Nie jest to bynajmniej zarzut, jednak powoli także polskie wydawnictwa multimedialne przyzwyczajają nas do oszałamiających bogactwem zawartości merytorycznych, dlaczego zatem nie iść śladami najlepszych? Leksykon to przede wszystkim teksty czasami tylko uzupełniane animowanymi (lub nie) schematami.

Naszą wiedzę na temat środowiska naturalnego zwierząt uporządkuje opcja Siedliska. Klikając myszką rysunki zwierząt i roślin, możemy przyrodniczą wyprawę zawęzić na przykład wyłącznie do lasu strefy umiarkowanej.

w skrócie
encyklopedia przyrody - okładkaEncyklopedia przyrody
Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC 486DX, 8 MB RAM, napęd CD-ROM 2x, Windows 3.1x/9x
plus prosta i estetyczna aranżacja programu
plus zrozumiały, przystępny język
minus skromna zawartość merytoryczna
Producent: Cartall, Łódź, tel.: (0-42) 639 77 32 faks: 630 00 77 e-mail: [email protected], http://www.cartall.com.pl/
Cena: 96 zł

Program udostępnia ponadto bardzo przydatny moduł wyszukiwania określonych informacji – działa on wyjątkowo szybko i sprawnie nawet na najsłabszym sprzęcie. Encyklopedia firmy Cartall to przyjemny program, ale polecamy go głównie jako bazę do prawdziwego zagłębienia się w tajemnice przyrody.

A recepta na tworzenie myszy? Odpowiedzi szukajcie w Leksykonie.