Bliskie spotkania

Czy lepiej pokryć koszty nowego biura, jego wyposażenia i utrzymania, czy też pozwolić pracownikom wykonywać swoje obowiązki w domu, płacąc tylko za sprzęt i koszty komunikacji z centralą? To pytanie będzie się pojawiać coraz częściej wraz ze wzrostem jakości usług telekomunikacyjnych oraz kultury technicznej. Czasami nie ma bowiem przeszkód, aby efektywnie wykonywać swoje zadania, nie ruszając się z domu. Wiedzą o tym producenci oprogramowania wspomagającego zdalny dostęp do komputerów.

Duże klawisze i ikony zapewniają sprawną obsługę podstawowych funkcji aplikacji sprawne nawigowanie

Poprzednia wersja pakietu pcAnywhere (patrz CHIP 4/98) zasługiwała na pochwałę. Poprawki wprowadzone w wydaniu oznaczonym numerem 9.0 są niemal niewidoczne dla użytkownika.

Zdecydowana większość opcji i parametrów nie różni się od tych znanych z poprzedniej wersji programu. Dzięki zlikwidowaniu kilku klawiszy główne okno aplikacji sprawia wrażenie nieco uboższego, ale w zamian jest bardziej przejrzyste.

Zasadniczym zmianom uległ jedynie moduł transferu plików. Jego wygląd oraz funkcjonalność można porównać do programów-klientów FTP. Podstawowe funkcje modułu dostępne są w postaci dużych klawiszy na pulpicie aplikacji. Inne, rzadziej używane (takie jak klonowanie czy porównywanie zawartości katalogów), dostępne są z poziomu menu.

Dodano funkcję scentralizowanego monitorowania i rejestrowania sesji. Wszystkie przesyłane pliki automatycznie sprawdzane są przez program antywirusowy.

pcAnywhere potrafi skorzystać z zabezpieczeń oferowanych przez Windows NT. Moduł Host Administrator współpracuje z konsolą Microsoft Management Console. Funkcje administracyjne programu można zintegrować z innymi pakietami umożliwiającymi centralne zarządzanie, np. Norton System Center, System Management Server, UniCenter TNG, NetView.

w skrócie
pcanywhere - okładkapcAnywhere 9.0
mamy to na chip-cd 9/99Wymagania: PC 486; 20 MB RAM; Windows 9x/NT 4.0; ok. 30 MB na dysku
plus poprawiony moduł transferu plików
plus wielopoziomowy system zabezpieczeń
plus integracja z internetowymi serwisami wyszukiwawczymi
minus brak wersji polskiej
Producent: Symantec, USA http://www.symantec.com/
Dostarczył: SoftPoint, Warszawa tel.: (0-22) 635 98 19, faks: 635 69 50, e-mail: [email protected], http://www.softpoint.com.pl/
Cena: ok. 1100 zł
Uaktualnienie: ok. 500 zł

W nowym wydaniu pakietu zaimplementowano funkcję korzystania z usług serwerów katalogujących, ułatwiając wyszukiwanie hostów pcAnywhere w świecie

Internetu.

Zmiany wprowadzone do programu są mało istotne dla przeciętnego użytkownika i nie mają bezpośredniego wpływu na pracę; docenią je osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo danych w firmie.