Kto szuka…

W artykule dwa przykłady, jak można skonsolidować na swojej stronie dwie (lub więcej) przeglądarki

W łatwy sposób możemy pomóc gościom odwiedzającym nasze strony odnaleźć w sieci potrzebne im informacje. Wystarczy jedynie kilka linijek skryptu Javy, ramki i prosty formularz. W efekcie na naszej stronie pojawi się prawdziwa wyszukiwarka, która nie będzie bała się porównania z profesjonalnymi konkurentami.

Formularze umożliwiające skorzystanie ze znanych wyszukiwarek mogą być cennym uzupełnieniem witryn internetowych lub dodatkową atrakcją na naszej stronie domowej. Pełne banerów reklamowych internetowe serwisy wyszukiwawcze, chcąc zwiększyć swoją oglądalność, proponują wszystkim chętnym formatki wyszukiwarek do wbudowania we własną stronę. Kod źródłowy dostępny jest bezpłatnie. Aby wzbogacić stronę domową na przykład oknem wyszukiwarki Wirtualnej Polski, wystarczy wstawić następujący kod:

<form action=’http://katalog.wp.pl/cgi-bin/redir.cgi' method=’GET'><NOBR>
<B>Szukaj w</B>
    <!–baza–>
    <SELECT NAME=baza>
    <OPTION VALUE=’turl'>Katalog stron
    <OPTION VALUE=’encyklopedia'>Encyklopedia
    <OPTION VALUE=’firmy'>Firmy
    <OPTION VALUE=’wiadomosci'>Wiadomosci
    </SELECT></NOBR>
    <input type=text size=20 name=szukaj value=’test'>
    <input type=submit value=’Szukaj'>
    </form>

Na stronie znajdziemy wówczas okienko przeznaczone do wpisania poszukiwanego wyrażenia oraz pole wyboru, pozwalające zdecydować, czy przeszukiwane mają być zasoby WWW czy grupy dyskusyjne. Rozwiązanie takie ma jednak pewną wadę. Jeśli powyższy kod umieścimy na naszej witrynie, wówczas po rozpoczęciu wyszukiwania otworzy się strona wyszukiwarki, natomiast nasza witryna zniknie. Najprościej problem ten możemy rozwiązać za pomocą parametru Target. Pierwszy wiersz kodu zaczerpniętego z witryny www.wp.pl uzupełniamy o wyrażenie

target=’_blank'

:

<form action=’http://katalog.wp.pl/ cgi-bin/redir.cgi' method=’GET' target=’_blank'>

Teraz wynik wyszukiwania wyświetlany będzie w nowo otwartym oknie przeglądarki.

Informacje w Internecie i na CHIP-CD
Wymagania: PC 486; 16 MB RAM; ok. 150-300 MB na dysku
Producent: Microsoft, USA http://www.microsoft.com/mamy to na chip-cd 10/99Na CHIP-CD 10/99 w dziale CHIP-offline | Internet| Wyszukiwarki internetowe znajdują się kody źródłowe prezentowanych w artykule stron WWW
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.