Minitest dysków twardych

Krótki test ośmiu twardych dysków o pojemnościach od 6 do 16 GB

Wyniki testu część I (część II)

Model
fujitsu mpd3173at
Picobird 13 MPD3173AT
ibm djna-370910
Deskstar 22GXP DJNA-370910
ibm djna-371350
Deskstar 22GXP DJNA-371350
quantum fireball cx 13
Fireball CX 13.0AT
ProducentFujitsu, JaponiaIBM, USAIBM, USAQuantum, USA
http://www.fujitsu
.co.jp/
www.storage
.ibm.com/
www.storage
.ibm.com/
www
.quantum.com/
DostarczyłAB WrocławTCH Components WarszawaTCH Components WarszawaNegocjator Poznań
tel.:(0-71) 324 05 00(0-22) 868 22 25(0-22) 868 22 25(0-61) 830 53 43
faks:324 05 29868 22 52868 22 52830 76 11
e-mail:[email protected]
.com.pl
[email protected]
.com.pl
[email protected]
.com.pl
[email protected]
negocjator.com
http://www.ab
.com.pl/
www.tch
.com.pl/
www.tch
.com.pl/
www
.negocjator.com/
Cena [zł] (z VAT-em)8398481099823
Gwarancja3 lata3 lata3 lata3 lata
Dane techniczne
ZłączeEIDEEIDEEIDEEIDE
InterfejsUltra ATA/66Ultra ATA/66Ultra ATA/66Ultra ATA/66
Pojemność [MB]16 496869112 94312 410
Format [cale]3,53,53,53,5
Prędkość obrotowa [obr./min]5400720072005400
Bufor [KB]51220482048512
Liczba cykli start/stop40 00040 00040 00040 000
Maks. transfer wewn. [Mb/s]209,0223,4223,4241,0
Wyniki (procedura – patrz CHIP 7/99)
Odczyt średni [MB/s]13,15014,97314,90316,280
Odczyt minimalny [MB/s]9,74511,34011,08012,860
Odczyt maksymalny [MB/s]15,61017,02017,06318,660
Zapis średni [MB/s]12,94314,76013,06716,083
Zapis minimalny [MB/s]9,75611,05710,54312,840
Zapis maksymalny [MB/s]15,41716,92314,25318,547
Czas dostępu dla odczytu [ms]15,613,213,315,0
Czas dostępu dla zapisu [ms]16,016,815,616,3
Odczyt w trybie burst [MB/s]50,658,558,258,6
Obciążenie procesora [%]4,74,23,94,2
Czas wykonania aplikacji Access [s]69503555
Wydajność136,4161,4177,0163,4
Możliwości (POWER)146,0 150,3 170,3 159,7
Możliwości/cena (ECONO)155,1 157,9 159,5 167,4

Wyniki testu część II (część I)

Model
quantum fireball cx 6
Fireball CX 6.4AT
quantum fireball plus ka 13
Fireball Plus KA 13.6 AT
quantum fireball plus ka 9
Fireball Plus KA 9.1 AT
samsung spinpoint v4300 sv0844d
SpinPoint V4300 SV0844D
ProducentQuantum, USAQuantum, USAQuantum, USASamsung, Korea
http://www
.quantum.com/
www
.quantum.com/
www
.quantum.com/
www.sec
.co.kr/
DostarczyłNegocjator PoznańAsbis WarszawaNegocjator PoznańSamsung Polska Warszawa
tel.:(0-61) 830 53 43(0-22) 615 81 92(0-61) 830 53 43(0-22) 608 44 00
faks:830 76 11613 26 60830 76 11608 44 02
e-mail:[email protected]
negocjator.com
[email protected]
asbis.pl
[email protected]
negocjator.com
[email protected]
samsung.com.pl
http://www
.negocjator.com/
www
.asbis.com/
www
.negocjator.com/
www.samsung
.com.pl/
Cena [zł] (z VAT-em)544926791555
Gwarancja3 lata3 lata3 lata3 lata
Dane techniczne
ZłączeEIDEEIDEEIDEEIDE
InterfejsUltra ATA/66Ultra ATA/66Ultra ATA/66Ultra ATA/66
Pojemność [MB]615013 21088098056
Format [cale]3,53,53,53,5
Prędkość obrotowa [obr./min]5400720072005400
Bufor [KB]512512512512
Liczba cykli start/stop40 00040 00040 00050 000
Maks. transfer wewn. [Mb/s]241,0235,0235,0200,0
Wyniki (procedura – patrz CHIP 7/99)
Odczyt średni [MB/s]16,26016,37016,67013,500
Odczyt minimalny [MB/s]12,87011,99012,62010,070
Odczyt maksymalny [MB/s]18,68019,48019,56014,950
Zapis średni [MB/s]16,09316,26016,54013,303
Zapis minimalny [MB/s]12,88011,99012,62010,070
Zapis maksymalny [MB/s]18,54319,36319,40714,85
Czas dostępu dla odczytu [ms]14,911,611,614,9
Czas dostępu dla zapisu [ms]16,211,512,015,7
Odczyt w trybie burst [MB/s]58,758,458,758,0
Obciążenie procesora [%]4,34,55,15,2
Czas wykonania aplikacji Access [s]47486468
Wydajność169,9176,0165,5140,3
Możliwości (POWER)148,4 170,1 153,4 134,3
Możliwości/cena (ECONO)181,9 168,5 164,4 166,5
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.